Tłumacz Migam

„Odlotowy Koniec Lata”

25 września 2022 r. na lotnisku Sportowego Klubu Modelarskiego RC Turlej odbyło się odlotowe zakończenie lata.

Główną i najbardziej oczekiwaną przez dzieci i młodzież atrakcją były oczywiście zawody modelarskie latawców podzielone na kilka kategorii wiekowych. Kilka dni wcześniej w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy oraz szkołach odbyły się warsztaty tworzenia latawców. Zainteresowanie warsztatami było ogromne, także podczas „Odlotowego Końca Lata” można było podziwiać dziesiątki przepięknych, własnoręcznie wykonanych latawców.

Same zawody modelarskie nie były jedyną atrakcją niedzielnego pikniku. Na najmłodszych przybyłych czekało malowanie twarzy, warsztaty politechniczne, możliwość skorzystania z symulatora lotu, oglądania radiowozu policyjnego, wozu strażackiego, motocykli oraz quadów.

O poczęstunek  oraz przepiękny tort w kształcie latawca zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „MAKI” Milejów – Janówka, a nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubieniu i Janówce.

Po rozstrzygnięciu konkursu na najpiękniejszy latawiec i wręczeniu nagród rozpoczęły się loty modeli samolotów ze Sportowego Klubu Modelarskiego RC Turlej.

Było to pierwsze takiego rodzaju wydarzenie na terenie Gminy Rozprza i na pewno nie ostatnie – podkreśla wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk.

Organizatorem wydarzenia była Gmina Rozprza, Stowarzyszenie „LGD BUD-UJ RAZEM” i Sportowy Klub Modelarski RC Turlej. Patronem medialnym było Radio Strefa FM.