Tłumacz Migam

KGW „Kogiel Mogiel” z Rajska Małego z najpiękniejszym wieńcem dożynkowym

Każde dożynki w sposób symboliczny kończą okres żniw. Święto to wyraża podziękowania rolników za szczęśliwe zbiory i prośbę o przyszłoroczny urodzaj.

W tym roku podczas Dożynek Województwa Łódzkiego w Radomsku Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kogiel Mogiel” z Rajska Małego reprezentujące Gminę Rozprza zajęły pierwsze miejsce w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” i tym samym reprezentowały dalej Gminę Rozprza oraz województwo Łódzkie na Centralnych Dożynkach Prezydenckich w Warszawie.

Jak mówi przewodnicząca KGW „Kogiel Mogiel” z Rajska Małego Katarzyna Skwarkowska, przygotowanie takiego wieńca to ogrom ciężkiej i żmudnej pracy. Pierwsze prace związane ze zbieraniem zboża rozpoczęły się w lipcu, następnie przygotowany został stelaż wieńca za co serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Kwietniowi. Następnie przez około 3 tygodnie 15 Pań z Koła Gospodyń Wiejskich pod nadzorem Pani Ani Zaborowskiej ozdabiały konstrukcję zbożem.

Wszystkim członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich „Kogiel Mogiel” z Rajska Małego gratulujemy ogromnego sukcesu oraz składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie, wkład w promocję Gminy Rozprza i pielęgnację dziedzictwa kulturowego oraz tradycji lokalnych.

W chwili obecnej wieniec dożynkowy można zobaczyć w Urzędzie Gminy w Rozprzy.