Tłumacz Migam

Mistrzostwa Polski Makiet w klasie F4-HP

W sobotę na lotnisku Sportowego Klubu Modelarskiego RC w Turleju (gmina Rozprza) odbyły się mistrzostwa Polski makiet lotniczych w klasie F4-HP. Wydarzenie to przyciągnęło mnóstwo uczestników z całej Polski jak i zagranicy, a same pokazy lotnicze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 3 miejsce zajął Artur Borowski z modelem Cirrus 22T, drugie miejsce zajął Marcin Żyła z modelem Zlin 50LS a pierwsze miejsce zajął Jarosław Stan z modelem P-51D Mustang.

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji w tym stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Lubienia i Rajska Małego, stoisko Gminnego Centrum Kultury z Rozprzy gdzie najmłodsi mogli wykonać sobie tatuaż, pomalować buzię bądź własnoręcznie przygotować slajma, a nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z Lubienia i Łazów Dużych.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy wiele satysfakcji w realizacji swych pasji, a także tyle samo lądowań co startów.

Wydarzenie było objęte patronatem honorowym Wójta gminy Rozprza Janusza Jędrzejczyka oraz Starosty powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka.