Tłumacz Migam

Spotkanie z Natalią Bieniek

Już 16 lipca o godz. 18:00 w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy odbędzie się spotkanie z autorką powieści Natalią Bieniek.

O autorce:

Natalia Bieniek to pisarka urodzona i wychowana w Łodzi, od najmłodszych lat związana z naszym regionem. Z wykształcenia anglistka, obecnie pracująca jako copywriter. Debiutowała w 2002 na łamach Esensji opowiadaniem "Diabeł Morski", które ukazało się również w języku angielskim oraz hiszpańskim. Autorka trzech powieści obyczajowych „Uśpione Marzenia” (2014), „Dom Sekretów” (2020) oraz „Dom na skraju lasu” z premierą 7 lipca bieżącego roku. Autorka współczesnym stylem pisania sprawia, że czytelnicy z przyjemnością sięgają po jej dzieła.

Na spotkaniu autorka przybliży nam fabułę powieści: „Dom sekretów” oraz „Dom na skraju lasu”, akcja obu rozgrywa się w regionie łódzkim i odkrywa pewne zagadki z przeszłości…

„Dom sekretów” to książka przepełniona tajemnicami z przeszłości, skrywającymi się w pewnej łódzkiej kamienicy. Zagadki lat trzydziestych próbuje rozwikłać Dorota, młoda dziewczyna, która niedawno ukończyła studia na wydziale historii Uniwersytetu w Łodzi. Szokujące odkrycia wstrząsają bohaterami, którzy zaczynają spoglądać na swoje życie z innej perspektywy.

Najnowszą powieścią Natalii Bieniek jest „Dom na skraju lasu”. Max Langer, bogaty szwajcarski profesor polskiego pochodzenia, przyjeżdża do Polski by odkryć jaką tajemnicę kryje przeszłość jego ukochanej żony Christine. Wie, że sprawa łączy się z pewnym domem pod Łodzią, w którym w 1946 roku doszło do zbrodni.

Spotkanie z autorką powieści Natalią Bieniek - plakat