Tłumacz Migam

Gminne zawody Sportowo-Pożarnicze w Rozprzy

W niedzielę, 3 lipca 2022 r. na stadionie sportowym GKS Czarni Rozprza odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach wzięło udział 11 drużyn w tym dwie drużyny kobiece. W sekcji kobiecej wystartowały drużyny z OSP w Niechcicach i Starej Wsi, natomiast w sekcji męskiej drużyny z OSP w Rajsku Małym, Niechcicach, Ignacowie, Lubieniu, Białocinie, Cekanowie, Starej Wsi, Mierzynie, Straszowie i Łazach Dużych. Podczas zawodów drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach – sztafecie 7x50 metrów oraz ćwiczeniach bojowych. Po zaciętej i wyrównanej walce w sekcji kobiet zwycięska okazała się drużyna z OSP w Niechcicach a OSP ze Starej Wsi zajęła drugie miejsce. W sekcji męskiej trzecie miejsce zajęła OSP z Ignacowa, drugie miejsce przypadło OSP z Łazów Dużych a pierwsze miejsce zajęli strażacy z OSP w Starej Wsi.

Komisję sędziowską powołał Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rozprzy, a sędzią głównym zawodów był Komendant Gminny Związku OSP RP w Rozprzy Artur Kropiś.

Zwycięzcy poszczególnych sekcji będą teraz reprezentować gminę Rozprza na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych w Ręcznie.

Puchary dla zwycięskich drużyn ufundowali: Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, Przewodnicząca Rady Gminy Rozprza Agata Bartkowska oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rozprzy Artur Cubała.

Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w zawodach oraz życzymy spokojnych wakacji i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.