Tłumacz Migam

Łódzki Festiwal Mleka 2022

Stowarzyszenie Innowatorów Wsi serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu pn. „Łódzki Festiwal Mleka”, zaplanowanego na 10 lipca 2022 roku na blisko 15 hektarach terenów zielonych przyległych do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.

„Łódzki Festiwal Mleka” to nowe wydarzenie, które na stałe zagości w kalendarzu najważniejszych imprez województwa łódzkiego i co roku będzie się odbywało w innym obszarze tego bogatego w obszary rolne regionu. Będzie to miejsce spotkań tysięcy rolników, przedsiębiorców, ekspertów, przedstawicieli jednostek naukowych, jednostek samorządu terytorialnego i władz rządowych.

Festiwal ma być przestrzenią wymiany wiedzy i doświadczeń dla hodowców, producentów i przetwórców z branży mleczarskiej. Stąd w programie znajdą się prezentacje maszyn i urządzeń, nowinek technologicznych, innowacyjnych rozwiązań, szkolenia, panele czy rozmowy z ekspertami. Łódzka branża mleczarska znajduje się w czołówce kraju pod względem ilości produkowanego mleka, posiada największą ilość mleczarni, które co roku zdobywają szereg nagród za jakość swoich produktów oraz innowacyjne formy produkcji. Ważnym elementem tej części programu będzie możliwość zaprezentowania oferty zagranicznym delegacjom handlowym z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

Celem wydarzenia jest także promocja mleka i produktów mlecznych wśród szerokiego grona odbiorców, dlatego aktywnościom edukacyjno-biznesowym towarzyszyć będzie bogaty program kulinarny i artystyczno-rozrywkowy.

Festiwal został zaplanowany w kilku strefach – wystawienniczej, konferencyjnej, cateringowej, administracyjnej, artystyczno-rozrywkowej i mleczarskiej. Dla wystawców i uczestników Festiwalu została zaplanowana też blisko pięciohektarowa przestrzeń parkingowa.

Łódzki Festiwal Mleka 2022 plakat