Tłumacz Migam

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 oraz rozpoczęcia się wakacji

Życzenia wakacyjne


Szkoła Podstawowa w Rozprzy

Rok szkolny 2021/22 odszedł do historii. Szczególnie zaświadczyć o tym mogą uczniowie klas ósmych, dla których był to ostatni etap w Szkole Podstawowej w Rozprzy. Dnia 24 czerwca odbyła się  z tej okazji uroczysta akademia. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: p. Bogdan Górecki - Skarbnik Gminy Rozprza, p. Edyta Łukasik - dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, p. Anna Kowalczyk - przewodnicząca Rady Rodziców, p. Beata Gemel - dyrektor szkoły, p. Lidia Świrska -wicedyrektor szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru oraz ślubowania. Następnie głos zabrała p. dyr. Beata Gemel, która pożegnała nie tylko ósmoklasistów, ale także wieloletniego pracownika szkoły- p. Małgorzatę Rost, odchodzącą na emeryturę. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni, a rodzice kończących szkołę z wyróżnieniem, otrzymali listy gratulacyjne.

Stypendia naukowe otrzymali: Izabela Miedzianowska, Iga Przerywacz, Martyna Włóka, Paulina Klęska, Wiktoria Maziarka, Jakub Skóra, Karolina Żarska

Nagrody książkowe za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie: Izabela Miedzianowska, Iga Przerywacz, Martyna Włóka, Amelia Kowalska, Gabriela Kwaśniak, Maria Pawłowska, Nadia Piwowarska, Zuzanna Sobańska, Żaneta Stępień, Maria Burkin, Patrycja Kania, Paulina Klęska, Szymon Czyżewski, Maksymilian Laskowski, Wiktoria Maziarka, Jakub Skóra, Karolina Żarska.

Stypendia sportowe i nagrody rzeczowe za osiągnięcia sportowe przyznano: Ewelinie Kabzińskiej, Marzenie Zagórskiej, Izabeli Miedzianowskiej, Marii Pawłowskiej, Zuzannie Sobańskiej, Nadii Piwowarskiej, Amelii Kowalskiej, Kajetanowi Strupczewskiemu, Jakubowi Merkowi, Karolina Kaczmarek, Juliette Meyong, Maximilian Meyong, Kacper Wojciechowski, Marta Bogdziewicz, Jagoda Domagała, Filip Jeż, Maksymilian Laskowski, Kacper Goska, Maja Wróblewska.

 Po części oficjalnej rozpoczął się  program artystyczny. Uczniowie klas ósmych wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom oraz rodzicom. Nie zabrakło wzruszeń, ale był też dowcip i humor.
Z przymrużeniem oka ósmoklasiści wspominali czas nauki, także tej on-line. Na koniec zaprezentowali się w uroczystym tańcu poloneza. Nad całością czuwali wychowawcy: p. Anna Barczyk, p. Katarzyna Juszczyk, p. Artur Lipiński.

Info: SP w Rozprzy

 


Szkoła Podstawowa w Mierzynie

„Z WIATREM LUB POD WIATR”

Pod takim hasłem odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele w Mierzynie. Akademię w szkole otworzyło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Pani Dyrektor Agata Lipińska powitała wszystkich zebranych, szczególnie ciepłe słowa skierowała do  ósmoklasistów. Następnie uczniowie klasy 8 zatańczyli poloneza. Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy 7 oraz złożenie ślubowania. Uczniowie klasy 8 po raz ostatni w tej szkole otrzymali świadectwa, nagrody i wyróżnienia z rąk zastępcy Wójta Gminy Rozprza pana Artura Cubały, przewodniczącej Rady Gminy pani Bartkowskiej, pani Dyrektor i wychowawcy. Po otrzymaniu świadectw absolwenci podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za trud włożony w ich edukację i wychowanie - nie zabrakło wzruszenia i łez. Ostatnim punktem uroczystości było rozdanie świadectw z wyróżnieniem i nagród uczniom klas  I – VII.

 


Przedszkole w Niechcicach

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku przedszkolnego, a wraz z nim zakończenie przedszkola. Już wkrótce część dzieci pożegna swoje panie, ulubione zabawki i kolegów z grupy, aby we wrześniu wejść w nowy etap życia i rozpocząć naukę w pierwszej klasie.

Bohaterami ostatniego dnia w przedszkolu są przede wszystkim dzieci. To one żegnają się z miejscem, w którym zawierały pierwsze przyjaźnie, gdzie uczyły się czytać i liczyć oraz doskonale się bawiły. W czasie pożegnania z przedszkolem dziękują także paniom, które opiekowały się nimi na pierwszym etapie edukacji. Wiewiórki – Jak dmuchawce lećcie w świat z wiatrem ku nowym wyzwaniom.