Tłumacz Migam

Dzień rodziny w Szkole Podstawowej w Milejowie

1 czerwca obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Milejowie Dzień Rodziny. Swą obecnością na uroczystości, oprócz oczywiście rodziców, zaszczycili Wójt Gminy Rozprza - Janusz Jędrzejczyk, Sekretarz Gminy - Anna Kaźmierczak, Radny - Tomasz Gemel oraz Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej - Julian Misztela. Obchody Dnia Rodziny rozpoczęła Dyrektor Szkoły Iwona Misztela od złożenia życzeń wszystkim dzieciom z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, a następnie zaprezentowała uczniów, którzy odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach w II półroczu:

Jakub Jagiełło, Wojciech Goska i Maja Woźniak (opiek. I. Szewczyk) - II miejsce w Gminnym Konkursie Mitologicznym;

Zofia Rolnik I miejsce, Mateusz Lipiński III miejsce (opiek. R. Sima) - Gminny Konkurs "Czy o wiośnie wystarczy mówić";

Zofia Rolnik II miejsce (opiek. R. Sima) - Gminny Konkurs Ekologiczny;

Anna Michalska, Wojciech Harlejczyk i Stanisław Jakubiak III miejsce  (opiek. U. Apanowicz) - Gminny Konkurs "Mały Przyjaciel Przyrody";

Anna Ingier, Amelia Grzankowska, Filip Adamczyk III miejsce (opiek. J. Pawlikowska) - Gminny Konkurs Ekologiczny;

Nikodem Kałużny VII miejsce, Jakub Jagiełło i Aleksandra Miś XII miejsce (opiek. A. Laczek) - laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego;

Wyróżnienia zdobyli: 

Kalina Krajewska - X Przegląd Piosenki Anny Jantar;

Amelia Grzankowska - XV Mały Konkurs Recytatorski;

Adam Domański - Konkurs Rękodzieła Artystycznego "Kraina Czarów" pod patronatem Starosty Powiatu Piotrkowskiego;

Reprezentanci otrzymali otrzymali drobne upominki ufundowane przez sponsorów i Spółdzielnię Uczniowską "Grosik".

Ciepłe słowa podziękowania za bezinteresowną pomoc na rzecz szkoły skierowała pani dyrektor do sponsorów: Zbigniewa Ogłozy, Anetty i Ireneusza Kukulskich, Anety i Adama Szulców, Mariusza Turniaka, Andrzeja Matuszczyka, Żanety Nowak-Bielińskiej, Rady Rodziców oraz Jakuba i Mileny Domańskich - dzięki ich hojności Dzień Rodziny był dla naszej społeczności szkolnej jeszcze przyjemniejszy. Do życzeń dla dzieci i młodzieży przyłączył się również Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, który na ręce pani dyrektor wręczył torbę z łakociami, rozdanymi w przerwach między rozgrywkami sportowymi.

Po oficjalnej części odbył się "Pokaz talentów", który rozpoczęły dzieci z Oddziału Przedszkolnego prezentacją przedstawienia w języku angielskim. Następnie podziwialiśmy występy wokalne solowe i zespołowe, recytatorskie, układy taneczne, grę na gitarze i trąbce, umiejętności graficzne, sztuki walki karate i znajomość stolic państw w wykonaniu reprezentantów poszczególnych klas.

Po tej części obchodów Dnia Rodziny odbyły się zawody sportowe i wspólne grillowanie z rodzicami. Kto nie miał ochoty na gry zespołowe mógł wyskakać się na barwnych dmuchańcach, a najmłodsi chętnie zamieniali się w barwne motyle, tygryski, czy biedronki malując twarze. Mimo, że deszcz skrócił nieco rodzinne świętowanie to dzień ten zapadnie na długo w naszej pamięci.

Info: SP w Milejowie