Tłumacz Migam

Rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz"

W minioną sobotę odbyła się VIII edycja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy. Niesprzyjająca pogoda nie przestraszyła miłośników dwóch kółek. Na starcie stawiło się blisko 200 uczestników, którzy wyruszyli spod Urzędu Gminy w Rozprzy. Cykliści przemierzyli łącznie 21 kilometrów.

Uczestników imprezy powitała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy Izabela Kwaśniak. Zanim peleton ruszył w drogę, każdy odebrał upominek- czapkę oraz kolorową szprychówkę. Trasa rajdu prowadziła przez Rozprzę – Łochyńsko – Straszów – Łazy Dąbrowa i Łazy Duże. To właśnie w tej ostatniej miejscowości organizatorzy przygotowali postój. Dzięki uprzejmości strażaków z Łazów Dużych rowerzyści zatrzymali się przy sali OSP, gdzie czekały na nich grillowane kiełbaski oraz loteria z nagrodami, która na stałe wpisała się w plan imprezy. Zanim nagrody powędrowały do nowych właścicieli uhonorowano najstarszego i najmłodszego uczestnika VIII edycji „Odjazdowego Bibliotekarza”. Pierwsza statuetka powędrowała do pana Andrzeja Olejnika, zaś najmłodszą uczestniczką, która samodzielnie przejechała trasę rajdu była sześcioletnia Alicja Langa. Niespodziankę otrzymał także Tadeusz Dobrowolski, któremu przypadł tytuł najmłodszego uczestnika wydarzenia.

Sporo emocji dostarczył moment losowania nagród, wśród których znalazł się m.in. rower. Do zdobycia były także: piłka, głośnik, elektryczna podkaszarka, pięć podwójnych biletów do kina, trzy zestawy książek oraz nagroda niespodzianka. Szczęśliwym zwycięzcom gratulowały Izabela Kwaśniak, dyrektor biblioteki i Przewodnicząca Rady Gminy Rozprza Agata Bartkowska. Po krótkim wypoczynku rowerzyści wyruszyli w drogę powrotną przez miejscowości: Łazy Duże – Zmożna Wola – Łochyńsko – Rozprza. Mimo, że uczestników zaskoczył deszcz, wszyscy w dobrych humorach dotarli na metę.

Biblioteka w Rozprzy serdecznie dziękuje:

- druhom z OSP w Rajsku Małym i Niechciach za zabezpieczenia trasy rajdu,

- druhom z OSP w Łazach Dużych za gościnę i miłe przyjęcie

- fundatorom wspaniałych nagród: Annie i Arturowi Kurowskim, właścicielom sklepu ARDOM w Rozprzy (nagroda główna rower), Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Rozprza (piłka), Wójtowi Gminy Rozprza Januszowi Jędrzejczykowi (głośnik), pani Żanecie Filip, właścicielce F.H.U „Krawczyk” z Rozprzy (podkaszarka), Księgarni Oświata (zestawy książek), Zespołowi „Dobry Klimat Music Band” (nagroda niespodzianka) oraz Kinu Helios w Piotrkowie Trybunalskim (bilety),

- Pani Annie Wiktor, właścicielce Cukierni – Piekarni  w Niechciach za ufundowanie chleba,

- Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rozprzy

- opiekunom medycznym, którzy zadbali o to, aby wszyscy cali i zdrowi stawili się na mecie.

Biblioteka w Rozprzy dziękuje także wszystkim uczestnikom za aktywny udział w imprezie i zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Do zobaczenia za rok!