Tłumacz Migam

Czytelnik roku 2021 r. – wręczenie nagród

21 marca w Centrum Kultury w Rozprzy odbyło się wręczenie nagród dla laureatów rankingu „Czytelnik Roku 2021” Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy. Zwycięzcami konkursu były osoby, które w ubiegłym roku wypożyczyły najwięcej książek ze zbiorów rozprzańskiej książnicy. Wydarzenie zostało zorganizowane w przypadający na 21 marca Światowy Dzień Poezji.

Ranking „Czytelnik Roku” Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy został przeprowadzony po raz drugi. Podobnie jak w ubiegłym roku pod uwagę wzięto wyniki uzyskane przez czytelników biblioteki głównej i czterech filii. Nagrody z rąk Dyrektor Biblioteki Publicznej Izabeli Kwaśniak i Wójta Gminy Rozprza Janusza Jędrzejczyka odebrały laureatki trzech pierwszych miejsc. Upominki rzeczowe i bony do popularnej sieci księgarni ufundowała biblioteka w Rozprzy.

Najwięcej książek w 2021 r., aż 276, przeczytała pani Sławomira Misztela – czytelniczka biblioteki w Rozprzy. Drugie miejsce w rankingu z wynikiem 172 książek przypadło pani Żanecie Jagielskiej-Kuliś, która na co dzień korzysta ze zbiorów rozprzańskiej biblioteki. Laureatka trzeciego miejsca i czytelniczka filii w Lubieniu – pani Bogusława Danielik wypożyczyła w ubiegłym roku 162 książki. Warto zaznaczyć, że wszystkie panie znalazły się w czołówce ubiegłorocznego rankingu – gratulujemy zatem wytrwałości i nieustającej pasji czytania.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk.