Tłumacz Migam

Ferie zimowe wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Rozprzy oraz Filiami trwają w najlepsze

Podczas pierwszych zajęć zrealizowanych 15 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy dzieci ozdabiały bawełniane torby. Zadanie choć z pozoru łatwe, wymagało precyzji i kreatywności. Bawełniana torba, farby do tkanin, szablony, taśma malarska, karton i farby w sprayu, to właśnie te materiały były przydatne do stworzenia oryginalnej torby przyjaznej środowisku. Najwięcej czasu zajęło uczestnikom suszenie poszczególnych warstw pokrytych farbą. A co dostarczyło dzieciom najwięcej zabawy? Z pewnością ozdabianie toreb farbami w płynie, gdyż tu wymagana była jedynie duża dawka wyobraźni. Na zajęciach dzieciom udało się stworzyć także prostą makramę- liść ze sznurka, który ozdobił torby.

Kolejną atrakcją jaka czekała na najmłodszych w środę, były warsztaty z programowania. Zainteresowanie warsztatami było tak duże, że bibliotekarze postanowili utworzyć dodatkową grupę dla dzieci, które chciały poznać możliwości robotów Thymio.

Dziś, 17 lutego 2022 r. dzieci podczas warsztatów tanecznych w Fili Gminnej Biblioteki Publicznej w Niechcicach oraz zajęć sportowo – kulinarnych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy odwiedził Wójt Janusz Jędrzejczyk. Wszyscy uczestniczący w warsztatach i zajęciach byli bardzo zadowoleni z wizyty, prezentowali swoje talenty taneczne, wokalne, kulinarne oraz sportowe – wciągając Wójta do wspólnej zabawy.

Przed dziećmi jeszcze wiele innych atrakcji, wśród których znajdzie się spotkanie z podróżnikiem, warsztaty rękodzielnicze, wyjazd do kina oraz wiele innych atrakcji.

„Cieszy mnie fakt, że podczas ferii zimowych mogłem spotkać się z najmłodszymi oraz chwilę uczestniczyć z nimi w grach i zabawach. Na uwagę zasługuje również fakt, że zajęcia te oraz wszelkie spotkania które odbywają się w Bibliotece oraz Filiach spotkały się i spotykają z tak wielkim zainteresowaniem wśród najmłodszych oraz ich rodziców. Pragnę również serdecznie podziękować wszystkim pracownikom za ich pomysłowość i zaangażowanie, dzięki którym dzieci mogą  w tak interesujący i aktywny sposób spędzić czas ferii” – podkreślił Wójt Janusz Jędrzejczyk.