Tłumacz Migam

2 nowo zakupione auta zasilą szeregi jednostek OSP w Rozprzy

Jednostka OSP w Łazach Dużych od kilku lat starała się o zakup lekkiego samochodu pożarniczego wyposażonego w zbiornik wody i wysokociśnieniowy agregat gaśniczy z linią szybkiego natarcia.

Kolejna jednostka OSP z Rajska Małego posiadała dotychczas na wyposażeniu lekki samochód bojowy przeznaczony do działań ratowniczych, jednak podczas ostatniego przeglądu okresowego, ze względu na zły stan techniczny pojazd ten nie został dopuszczony do ruchu. Szacowany koszt napraw przekroczył wartość pojazdu i dlatego też w miesiącu kwietniu b.r. został on zezłomowany i wycofany z podziału bojowego.

„Druhowie z tych jednostek posiadają podstawowe przeszkolenie oraz aktualne badania lekarskie, umożliwiające bezpośredni udział w akcjach ratowniczych. Zakup samochodów umożliwi działania OSP na rzecz ochrony zdrowia, życia, mienia i środowiska, a ponadto poprawi również gotowość operacyjną oraz bezpieczeństwo jej członków, biorących udział w działaniach ratowniczych.

Dziękuję również radnym Rady Gminy Rozprza za zrozumienie oraz przyznane środki na zakup tych aut, a dzięki którym zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców naszej Gminy” – mówi zastępca wójta gminy Rozprza Artur Cubała i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rozprzy.

Łączny koszt zakupu obu aut to 173 tyś zł.

Zakup 2 aut strażackich

266958838_426785312331787_1029310322822469230_n.jpeg


Auto dla OSP Rajsko Małe

 


Auto dla OSP Łazy Duże