Tłumacz Migam

Obchody Święta Patrona Szkoły Podstawowej w Mierzynie

Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznym obchodom Święta Patrona Szkoły Podstawowej w Mierzynie. 6 grudnia cała społeczność szkolna mogła wyrazić hołd swojemu patronowi, którym jest Św. Mikołaj – biskup, wyznawca, jeden z najbardziej czczonych Świętych. Szczególnie dla najmłodszych, chyba najmilszy ze Świętych, ponieważ przynosi…prezenty!

Uroczystość przybrała wymiar święta szkolnego jak i kościelnego bowiem rozpoczęła się od uczestnictwa  pracowników szkoły, uczniów we Mszy Świętej sprawowanej w parafialnym kościele pod wezwaniem Św. Mikołaja o godzinie 9.00. Następnie o godzinie 11.00 wszyscy  spotkali się na sali gimnastycznej, by wspólnie obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy IV, VII b, VI . Wokalnie zaprezentowali się również uczniowie klas I- III.
Dopełnieniem uroczystości była wizyta Św. Mikołaja, który rozdał tak długo oczekiwane prezenty wszystkim obecnym dzieciom. Oby ta tradycja tkwiła w nas, jak najdłużej, bo nie ma nic piękniejszego, niż sprawianie radości i niespodzianek drugiemu człowiekowi.

W uroczystości uczestniczył również wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, który na tą okazję przygotował dla najmłodszych słodki podarunek.