XXXI Gminny Bieg Kasztelański ,,Ku Trzeźwości"

W dniu 03.10.2021r. na stadionie ,,Czarni” Rozprza odbył się już po raz XXXI Gminny Bieg Kasztelański. Ponieważ głównym sponsorem, od wielu lat, jest Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, również w tym roku hasłem naczelnym imprezy było - ,,W trzeźwym ciele – zdrowy duch”.

Wśród organizatorów i sponsorów, tych bardzo popularnych w gminie zawodów, byli również : Gmina Rozprza, Gminny Szkolny Związek Sportowy i Gminne Zrzeszenie LZS w Rozprzy.

Obsługę imprezy zapewnili pracownicy Urzędu Gminy w Rozprzy oraz druhowie z OSP w Rozprzy, a smaczny poczęstunek przygotowały panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Gminy Rozprza.

Odbyło się 14 biegów dla dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych oraz 2 biegi rekreacyjne : dla rodzin i integracyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Na starcie zjawiło się 350 uczestników a cieszy fakt, iż w biegu rodzinnym wystartowały 72 rodziny (215 osób). Nagrody dla zwycięzców wręczali : Wójt Gminy Janusz Jędrzejczyk, Przewodnicząca Rady Gminy Agata Bartkowska, Z-ca Wójta Gminy Rozprza Artur Cubała oraz Przewodniczący Rady Powiatu Bernard Matyszewski i Poseł na Sejm Grzegorz Lorek.

W poszczególnych kategoriach zwyciężali :

100 m dziewcząt rocznik 2016-2015 – I m – Zuzanna Skowronek /Białocin/

                                                             II m – Lena Bartosiewicz /Łochyńsko/

                                                             III m – Gabrysia Bielińska /Magdalenka/

200 m chłopców rocz.2016-2015 – I m – Szymon Żarski /Rozprza/

                                                        II m – Łukasz Burkin /Cekanów/

                                                        III m – Maksymilian Pawłowski /Kędzierówka/

200 m dz. rocz. 2013-2014 –  I m – Zuzanna Wozignój /Kęszyn/

                                                II m – Marta Ślęzak /Kolonia Mierzyn/

                                                III m – Noemi Waraczewska /Niechcice/

300 m chł. rocz. 2013-2014 – I m – Mikołaj Jagieło /Milejów/

                                                 II m – Dawid Ochej /Bryszki/

                                                  III m – Mateusz Merk /Ignaców/

300 m dz. rocz. 2011-2012 –  I m – Lena Malicka /Niechcice/

                                                II m – Otylia Siejak /Cieślin/

                                                III m – Julia Kazimierczak /Nowa Wieś/

400 m chł. rocz. 2011-2012 – I m – Filip Merk /Mierzyn/

                                               II m – Oskar Nowakowski /Rajsko Małe/

                                               III m – Mateusz Bieliński /Stefanówka/

500 m dz. rocz. 2009-2010 –  I m – Amelia Kowalczyk /Cekanów/

                                                II m – Marie Lebeau /Rozprza/

                                                III m – Lena Olczyk /Rajsko Małe/

600 m chł. rocz. 2009-2010 –  I m – Igor Sobański /Stara Wieś/

                                                 II m – Szymon Jeż /Straszów/

                                                 III m – Igor Szewczyk /Rozprza/

600 m dz. rocz. 2007-2008 – I m – Nikola Madej /Wroników/

                                               II m – Marzena Zagórska /Rozprza/

                                                III m – Amelia Kwiecień /Rajsko Małe/

1000 m chł. rocz. 2007-2008 – I m – Wiktor Kowalewski /Kisiele/

                                                   II m – Dawid Cisowski /Łazy Duże/

                                                    III m – Bartek Boćkowski /Longinówka/

800 m kobiet rocz. 1985 i starsze –  I m – Bogumiła Kowalczyk /Cekanów/

                                                          II m – Justyna Olejnik Mierzyn

1200 m kobiet rocz. 2006-1986 – I m – Julia Olejnik Mierzyn

                                                      II m – Wiktoria Goszcz /Kolonia Mierzyn/

                                                      III m – Julia Pielużek Ignaców

1200 m mężczyzn rocz. 1985 i starsi – I m – Rafał Król Mierzyn

                                                              II m – Rafał Ciesielski Rozprza

                                                              III m – Piotr Misztela Białocin

1600 m mężczyzn rocz. 2006-1986 – I m – Szymon Grochowalski Jeżów

                                                            II m – Krzysztof Skóra Stara Wieś

                                                            III m – Jakub Wodziński Pieńki

100 m dzieci rocz. 2007 i młodsi (Bieg Integracyjny)

                                                              I m – Jakub Końca Rozprza

                                                              II m – Maja Czerwińska Rozprza

                                                              III m – Szymon Bartosiewicz Cekanów

                                                              IV m – Bartek Laskowski Bazar

100 m dorośli rocz. 2006 i starsi (Bieg Integracyjny)                                                       

                                                          - I m – Bartek Sobolewski (Kęszyn)