Tłumacz Migam

Podsumowanie akcji #SzczepimySię z KGW.

Podczas okresu letniego na terenie gminy Rozprza odbyło się pięć wydarzeń powiązanych z akcją #SzczepimySię z KGW. Imprezy plenerowe odbyły się w Białocinie, Truszczanku, Lubieniu oraz dwukrotnie w Milejowcu. Łącznie zaszczepiło się przeciwko COVID-19  130 osób.


Piknik w Białocinie

21 sierpnia 2021 roku w Białocinie został zorganizowany Piknik Rodzinny, organizatorami imprezy byli KGW w Białocinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Białocinie oraz mieszkańcy Białocina. Piknikowi towarzyszyło hasło #SzczepimySię z KGW. Jego głównym celem była promocja szczepień przeciwko COVID -19. Skorzystały z tej możliwości 52 osoby. Każda z zaszczepionych osób otrzymała upominek przygotowany przez KGW.

Ponadto w  programie imprezy odbyły się liczne atrakcje m.in.: oprawa muzyczna DJ Jarosław Miśkiewicz, strefa gastronomiczna przygotowana przez Panie z KGW w Białocinie,grill, pokaz  ratownictwa medycznego zademonstrowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Piotrkowa Tryb., pokaz  ratownictwa technicznego zaprezentowany przez  strażaków z Niechcic i Starej Wsi, strefa dla dzieci ( zamek dmuchany, zabawy z animatorką, cymbergaj, malowanie twarzy, wata cukrowa, lody, bańki mydlane, kącik kreatywny), konkursy i zawody sportowe.

Na pikniku nie zabrakło samorządowców. Wojt Gminy Rozprza p. Janusz Jędrzejczyk był pod wrażeniem liczby osób zaszczepionych. W pikniku również uczestniczyli Zbigniew Zięba Wicemarszałek Województwa Łódźkiego, Janusz Misztela Skarbnik Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Tryb., Paweł Kowalczyk Radny Powiatu Piotrkowskiego, Aleksandra Stępień Łódźki Wojewódźki Konserwator Zabytków, Julian Misztela Dyrektor Gminnego Zakładu Komunalnego w Rozprzy, Elżbieta Piątek Przewodnicząca Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich.

Do organizacji pikniku przyczynili się również liczni sponsorzy: PUH Eurosprzęt Mieczysław Wieczorek, Andrzej Tarnowski-Gospodarstwo Rolne z Cieślina, Łukasz Stępień Usługi Budowlane Lux-Bud, Krzysztof Wiśniewski Usługi Budowlane DKW-BUD, Barbara Kabzińska Sklep spożywczo-przemysłowy, Tomasz Kabziński Usługi Remontowo-Budowlane BUD WORK, Robert Radziszewski Zakład Usługowy Autokolor, Paweł Warchulski Transport Towarowy, Joanna Dukowska Przedsiębiorstowo Turystyczno-Usługowo-Handlowe Wenus, Karol Dukowski ROLKAR, Marta Krzykowska Restauracja Kasztelanka, Władysław Misztela ABBI Samochodowy Transport Osobowy, Anna Wiktor Piekarnia Niechcice, Tadeusz Rost PHU Ale Ogród, Jarosław Błażejewski JAREX, Adam Wawrzyńczak pszczelarz z Białocina, Mariusz Baranowski PHU Auto-Gum, Adrian Baranowski IS EL, Dawid i Tomasz  Ałaszewski Instalacje, Krzysztof Biegański PPHU Skład Handlowy oraz anonimowy emeryt z Białocina.

Info KGW w Białocinie

 


Piknik w Truszczanku

W dniu 11.09.2021 r. odbył się piknik rodzinny w Truszczanku połączony z akcją szczepień #SzczepimySię z KGW. Podczas pikniku zaszczepiło się łącznie 37 osób. W programie pikniku był m. in.  poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Truszczanku, oprawa muzyczna, liczne atrakcje dla najmłodszych w tym gry i konkursy z nagrodami, pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez OSP Niechcice oraz Fotobudka dla każdej zaszczepionej osoby.

Info KGW w Truszczanku

 


Piknik w Milejowcu

Festyn „Szczepimy Się” z KGW Milejowiec odbył się 12 września 2021 r. od godziny 13.00. Podczas festynu zaszczepiły się 4 osoby które otrzymały upominki. W ramach festynu zapewniona była strefa dla dzieci: dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy, konkurs „Bańka mydlana” oraz konkurs bilardowy. W strefie gastronomicznej Panie z KGW w Milejowcu przygotowały poczęstunek (żurek, pierogi, ciasto i inne przysmaki), które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na zakończenie festynu zorganizowane zostało ognisko. W przygotowaniu festynu oraz nagłośnieniu akcji czynny udział brali strażacy z OSP Milejowiec.

Info KGW w Milejowcu

 


Święto pieczonego ziemniaka w Lubieniu

12.09.2021 roku odbyło się Parafialne Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym roku święto to było połączone z akcją Szczepimy się z KGW w Lubieniu. Zarówno dla dzieci jak i młodzieży i dorosłych zostało przygotowanych wiele atrakcji, w tym gry, zabawy dla dzieci z nagrodami, dyskoteka, wyścig na byle czym, punkt gastronomiczny czy też pokaz ogni grupy Flamin’ Angel. Największą popularnością w punkcie gastronomicznym cieszyły się placki ziemniaczane. Podczas wydarzenia zaszczepiło się 27 osób.

 


Piknik w Milejowie

28.08.2021 r. w trakcie festynu zorganizowanego przez KGW Milejów - Janówka zaszczepiły się 23 osoby. Każda z nich otrzymała drobne upominki, a troje szczęśliwców wylosowało nagrody główne min taczkę. Odbył się mecz piłki nożnej oraz ping-ponga. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody. Mnóstwo upominków i słodyczy wręczono najmłodszym uczestnikom festynu, którzy szaleli na dmuchańcach. W strefie gastronomicznej panie częstowały barszczem z białą kiełbasą, bigosem i potrawami z grilla, było też mnóstwo słodkich wypieków, a wszystko przygotowane przez członkinie KGW. Była też wata cukrowa i popcorn.

25.09.2021 r. Koło Gospodyń Wiejskich z Milejowa zorganizowało po raz drugi piknik rodzinny połączony z zakcją #SzczepimySię z KGW. Podczas pikniku zaszczepiło się tym razem 10 osób. W śród wielu atrakcji odbył się mecz piłki nożnej, OSP w Rozprzy zaprezentowało pokaz ratownictwa medycznego. Dla najmłodszych była zabawa przy muzyce, upominki i słodycze, malowanie twarzy, gry, zabawy oraz słodki poczęstunek. W strefie gastronomicznej było wiele wyśmienitych potraw oraz grill.

Info KGW w Milejowie