Tłumacz Migam

Dwie umowy proekologiczne w WFOŚiGW w Łodzi podpisane

W dniu dzisiejszym, to jest 5 sierpnia 2021 r. Wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk wraz ze Skarbnikiem Bogdanem Góreckim podpisali w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dwie umowy.

Pierwsza umowa dotyczy „Modernizacji (remontu) istniejącej kotłowni i instalacji c.o. dla potrzeb budynku komunalnego w Niechcicach wraz z budową silosu na pelet”. Gmina Rozprza otrzymała dofinansowanie w wysokości 181 657,00 zł, a całkowita wartość inwestycji to 422 114,94 zł.

Druga podpisana umowa dotyczy „Budowy instalacji fotowoltaicznych w budynkach użyteczności publicznej Gminy Rozprza”.  Wartość dofinansowania jaką otrzymała Gmina to 723 240,00 zł a całkowita wartość zadania to 904 050,00 zł.

Inwestycje te przyniosą nie tylko korzyści związane z ochroną środowiska, ale także oszczędności finansowe. Nowoczesna kotłownia przyczyni się do redukcji emisji zanieczyszczeń, a tym samym emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Dzięki montażowi nowoczesnych paneli słonecznych, energia przez nie wyprodukowana będzie mogła wspierać, bądź w całość zaspokajać potrzeby budynków użyteczności publicznej.

Wcześniej Gmina Rozprza przeprowadziła dla mieszkańców akcję naboru wniosków na dofinansowanie do wymiany starego pieca na nowoczesne, proekologiczne źródło ciepła, a obie, wyżej wymienione inwestycję będą już kolejnym krokiem ku temu, by Rozprza stała się zdrowszym, bardziej przyjaznym oraz komfortowym miejscem do życia dla naszych mieszkańców – mówi Wójt Janusz Jędrzejczyk.

Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk po podpisaniu umów w WFOŚiGW w Łodzi