Tłumacz Migam

„Wakacyjny Bookcrossing” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy

Już od dzisiaj przed wejściem do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy można będzie znaleźć bookcrossingowy regał z książkami. Bookcrossing to niekonwencjonalna metoda popularyzowania czytelnictwa. To uwalnianie książek od ram instytucjonalnych, wszelkich opłat czy kart bibliotecznych. To dawanie książkom drugiego życia.

Zasady bookcrossingu:

1. Wystarczy podejść do regału, wybrać interesujący tytuł i … zacząć czytać.

2. Z tytułów dostępnych na wyznaczonym regale można korzystać na miejscu

(np. w czytelni lub Ogrodzie Literackim), można także zabrać wybraną książkę ze sobą.

3. Jeśli czytasz na miejscu pamiętaj, by po skończeniu lektury odłożyć egzemplarz na półkę.

4. Obowiązuje limit wymienianych książek, więc jeśli decydujesz się zabrać książkę do domu, weź ze sobą tylko jeden egzemplarz.

5. Jeżeli nie zamierzasz pozostawiać wybranej książki na stałe w swojej biblioteczce, pamiętaj aby zwrócić ją na regał, tak aby inni także mogli z niej skorzystać.

6. Jeśli książka miałaby zostać z Tobą na zawsze, uzupełnij puste miejsce na półce książką od siebie. Pamiętaj, aby przyniesione z domu książki nie były zniszczone. Pomyśl, czy książka, którą chcesz oddać jest ciekawa i godna polecenia. To właśnie takie powinny być wszystkie książki na bookcrossingowym regale.

7. Nie należy przynosić podręczników szkolnych i akademickich, przewodników, poradników, harlequinów, encyklopedii, atlasów itp.

8. Przyniesione książki nie powinny być brudne, wybrakowane, podarte czy uszkodzone w taki sposób, by miało to wpływ na ich normalne czytanie.

„Wakacyjny Bookcrossing”
w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy

REGULAMIN WYMIANY KSIĄŻEK