Tłumacz Migam

„Zaczarowany plac zabaw w Romanówce” oficjalnie otwarty.

W minioną sobotę, 12 czerwca 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie ,,Zaczarowanego Placu Zabaw w Romanówce,,. Plac zabaw powstał w ramach grantu sołeckiego (pomocy finansowej z budżetu Województwa Łódzkiego dla jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich), dofinansowania projektu z Gminy Rozprza oraz wkładu własnego mieszkańców Sołectwa. Wszystkie prace, mające na celu wykonanie Placu Zabaw od podstaw- zostały wykonane z precyzją oraz ogromnym zaangażowaniem, zgodnie z projektem przez mieszkańców Sołectwa.

Choć Plac Zabaw został wykonany już w październiku, że względu na czas obostrzeń nie mogliśmy go wcześniej uroczyście otworzyć. Dziękujemy Zarządowi Województwa Łódzkiego, Gminie Rozprza oraz mieszkańcom Sołectwa za sfinansowanie projektu. Zaczarowany Plac Zabaw w Romanówce jest inwestycją, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci, jest miejscem spotkań dla wszystkich oraz miejscem zabaw i integracji młodego pokolenia. Mimo deszczowej aury podczas otwarcia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: prezenty z okazji dnia dziecka, ognisko z pieczeniem kiełbasek, lody, zabawy z animatorką na szczudłach, zabawa przy muzyce, bilard, piłkarzyki, prezenty przygotowane przez Wójta gminy Rozprza Janusza Jędrzejczyka, mały wóz strażacki Rozprzańskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, słodki poczęstunek- zapewniony przez Pana Adama Misztele i Panią Paulinę Szulc oraz wiele smakołyków, przygotowanych przez członkinie KGW Romanówka/Stefanówka. Imprezę rozpoczął występ dwóch grup tanecznych, przygotowany pod okiem Pani Renaty Justyny.

Dziękuję serdecznie za obecność oraz uroczyste otwarcie Placu Zabaw Wójtowi Gminy Rozprza Panu Januszowi Jędrzejczykowi, Przewodniczącej Rady Gminy Rozprza Pani Agacie Bartkowskiej, Wiceprzewodniczącemu Rady Gminy Rozprza Panu Zdzisławowi Piątkowi, Wicemarszałkowi Województwa Łódzkiego Panu Zbigniewowi Ziembie, Radnemu Sejmiku Województwa Łódzkiego Panu Pawłowi Kowalczykowi, Proboszczowi Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy- Księdzu Prałatowi Wiesławowi Płomińskiemu, pracownikom Gminy oraz zaproszonym gościom. Za obecność i mile spędzony wspólnie czas dziękujemy wszystkim osobom przybyłym na uroczystość.

Informacja: Sołectwo Romanówka; KGW Romanówka/Stefanówka