Tłumacz Migam

"Od nocy do nocy"- koncert filmowy Joanny Aleksandrowicz

Przed nami jedno z najciekawszych lokalnych wydarzeń kulturalnych najbliższych miesięcy. 27 czerwca (niedziela) w „Ogrodzie Literackim” przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy wystąpi Joanna Aleksandrowicz, utalentowana wokalistka i aktorka młodego pokolenia. Na scenie artystce towarzyszyć będą członkowie zespołu: perkusista, basista oraz pianista, którzy zadbają o oprawę muzyczną wydarzenia. Koncert filmowy zostanie zorganizowany w ramach letniej trasy projektu „Od nocy do nocy”. Na wydarzenie zapraszają Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy oraz Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk. Początek o godz. 20:30, wstęp wolny.

Uczestnicy koncertu usłyszą najpiękniejsze utwory z filmów polskich i światowych. Ciekawe aranżacje, wartościowe teksty, emocjonalna interpretacja, właśnie to wyróżnia występy Joanny Aleksandrowicz. Jak podkreśla sama artystka: „Misją koncertu jest zapewnienie odbiorcom wysokiej jakości brzmienia w połączeniu z niebanalnymi tekstami”.

Joanna Aleksandrowicz występowała na scenach wielu Teatrów w Polsce. Obecnie wciela się w rolę Bianki w spektaklu Xięgi Schulza w reżyserii Mistrza Jana Szurmieja. Współpracuje z topowymi reżyserami filmowymi m.in z Wojtkiem Smarzowskim i Markiem Koterskim. Joanna Aleksandrowicz dzięki swojej ambicji, determinacji i profesjonalnemu podejściu stworzyła projekt „Od nocy do nocy” który zagrała na ponad 150 scenach muzycznych. W repertuarze znajdują się utwory z najbardziej znanych filmów tj. Noce i dnie, Vabank, a także Cykl Tang m.in. Astora Piazzolli. W grudniu 2020 roku odbyła się premiera pierwszej płyty w złotym wydaniu, która przenosi słuchaczy w świat nieoczywistych barw musicali i dawnych filmów. Joanna Aleksandrowicz koncertem „Od nocy do nocy” w premierowej odsłonie miała okazję gościć na Festiwalu Literackim Noblistki Olgi Tokarczuk.

"Od nocy do nocy"- koncert filmowy Joanny Aleksandrowicz - plakat