Tłumacz Migam

Ferie zimowe z Gminną Biblioteką Publiczną w Rozprzy za nami

Ferie zimowe już za nami… W tym roku wyglądały one inaczej niż zwykle. Z powodu wprowadzonych w całej Polsce obostrzeń Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy przeniosła swoje zajęcia do Internetu. Ferie z Biblioteką odbyły się w całości online.

12 i 14 stycznia dzieciaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Centrum Mądrej Zabawy - Smart Kids Planet. Były one dostępne dla wszystkich chętnych i odbywały się poprzez transmisję na żywo na Facebookowym profilu biblioteki. Uczestnicy pierwszych warsztatów spotkali się z mówiącym wielorybem Błękitkiem, który wprowadził ich w tajniki podwodnego świata. Dzieci usłyszały wiele ciekawych informacji na temat morskich stworzeń, problemu nadprodukcji śmieci, które trafiają do mórz i oceanów. Podczas czwartkowych zajęć królował ciekły azot. Dzięki kreatywnym grom i zabawom dostosowanym dla najmłodszych odbiorców, uczestnicy zgłębili podstawowe prawa fizyki. W czasie obu spotkań dzieciaki aktywnie brały udział w zabawie za pomocą czatu live.

W czasie ferii nie zabrakło też miejsca dla warsztatów rękodzielniczych. Tym razem odbyły się one za pomocą platformy ZOOM. Z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka dzieci przygotowały dla nich upominki. Każdy z uczestników spotkania otrzymał specjalny pakiet artykułów plastycznych niezbędnych do wykonania czekoladowników i kartek okolicznościowych. Z pewnością będą one świetnym prezentem. Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do zadania, a każda z wykonanych prac była wyjątkowa.

Gminna Biblioteka Publiczna dziękuje wszystkim uczestników za liczne uczestniczenie w nowej – wirtualnej formie zajęć.  

Info: Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy