Tłumacz Migam

Narodowy Program Szczepień przeciw Covid-19

1920x810.png

Masz powyżej 80 lat? Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19 już 15 stycznia!

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat

  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz możliwości zapisu na szczepienie:

 

Informacje dotyczące szczepień na terenie Gminy Rozprza

1. Na terenie Gminy Rozprza znajduje się jeden punkt szczepień. Jest on zlokalizowany w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej RO-MED S.C. (Ośrodek Zdrowia w Rozprzy), ul. Rynek Piastowski 10, 97-340 Rozprza. Zapisy pod numerem telefonu 44 6158042

Informacja dotycząca transportu w Gminie Rozprza
/zgodne z rządowymi zaleceniami do organizacji transportu pacjenta na szczepienie C-19/

  1. W pierwszej kolejności transport organizuje Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rozprzy RO-MED S.C. (Ośrodek Zdrowia w Rozprzy) ul. Rynek Piastowski 10 - 44 615 80 42, który dokonuje weryfikacji i dokonuje zapisów;

  2. Gmina organizuje transport, jeśli otrzyma sygnał od Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rozprzy RO-MED. S.C. o takiej konieczności;

  3. Gmina zapewnia transport poprzez współpracę z wytypowanymi jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej;

  4. Gmina wyznaczyła koordynatora na potrzeby realizacji przewozów – INFOLINIA 502 383 540;

  5. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rozprzy RO-MED S.C. przekazuje do koordynatora w umówionych terminach listę osób, które potrzebują transportu wraz z informacją o dacie i godz. szczepienia;

  6. Koordynator umawia z przewoźnikiem datę i godz. odbioru pacjenta oraz rodzaj środka transportu niezbędnego do wykonania przewozu;

2. Infolinia dla mieszkańców Gminy Rozprza - 502 383 540 (poniedziałek - piątek w godzinach 8.00 -15.00)

 

Pozostałe możliwości rejestracji na szczepienia:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 

Pytania i odpowiedzi dostępne są na stronie.

Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/szczepimysie