Tłumacz Migam

Wrzutnia książek przed Gminną Biblioteką Publiczną w Rozprzy

Od 9 grudnia przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy działa samoobsługowa wrzutnia, za pomocą której w bezpieczny i szybki sposób można zwrócić biblioteczne zbiory. Urządzenie znajduje się przed wejściem głównym do biblioteki (od ul. Kościuszki).

Zaletą wrzutni jest to, że działa całodobowo, siedem dni w tygodniu. Za jej pomocą można zwracać książki, audiobooki oraz inne materiały, bez konieczności wizyty w bibliotece- wyjaśnia dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy Izabela Kwaśniak.

Czytelnicy muszą jednak pamiętać, aby do zwracanych zbiorów dołączyć karteczkę z imieniem, nazwiskiem oraz numerem karty bibliotecznej. Do wrzutni można również oddawać książki wypożyczone w filiach bibliotecznych. 

Zasady korzystania z wrzutni:

  1. Wrzutnia służy do zwracania zbiorów wypożyczonych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy oraz filiach bibliotecznych w Mierzynie, Milejowie, Lubieniu i Niechcicach.
  2. Do korzystania z wrzutni zachęca się zwłaszcza osoby, które chcą jedynie zwrócić biblioteczne zbiory, bez realizacji nowych wypożyczeń.
  3. Osoba korzystająca z wrzutni zobowiązana jest dołączyć do zwracanych zbiorów kartkę z imieniem, nazwiskiem oraz numerem karty bibliotecznej czytelnika.
  4. Materiały biblioteczne należy zwracać pojedynczo do oznaczonego otworu.
  5. Materiały zwrócone poprzez wrzutnię są zdejmowane z konta czytelnika w następnym dniu roboczym.
  6. Nie należy wkładać do wrzutni książek, które czytelnik chce przekazać bibliotece w darze.
  7. Stanowisko wrzutni podlega monitoringowi. Zabrania się wkładania do wrzutni jakichkolwiek materiałów poza wypożyczonymi w bibliotece.

DSC07760.jpeg

DSC07762.jpeg