Tłumacz Migam

Gmina Rozprza zakupiła kolejną partię laptopów wraz z oprogramowaniem, niezbędnych do zdalnego nauczania.

Gmina Rozprza zakupiła kolejną partię laptopów wraz z oprogramowaniem, niezbędnych do zdalnego nauczania. Działanie to jest odpowiedzią na program, który w maju uruchomiło Ministerstwo Cyfryzacji „Zdalna Szkoła+“.

Projekt umożliwił samorządom zakup komputerów lub tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Program co ważne dla naszego samorządu nie przewidywał konieczności wkładu własnego ze strony samorządu. Gmina Rozprza pozyskała na ten cel 75.000,00 zł i zakupiła 28 laptopów z systemem operacyjnym, pakietem biurowym, oraz słuchawkami.

- W ciągu dwóch miesięcy zakupiliśmy 81 laptopów dla naszych szkół. Jest to sprzęt, który ma ułatwić uczniom naukę na odległość a po jej zakończeniu będzie wykorzystany w szkołach - mówi wójt Janusz Jędrzejczyk. Obecnie w ramach trzech projektów pozyskaliśmy na laptopy ponad 200 tyś zł. – kontynuuje wójt.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata ‪2014-2020‬.