Tłumacz Migam

Gmina Rozprza otrzymała pieniądze z Funduszu Inwestycji Samorządowych

Dziś w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie z wójtami i burmistrzami z naszego powiatu, któremu przewodził Poseł Grzegorz Lorek oraz Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.

Jak na wstępie zaznaczył Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, wiele samorządów z terenu powiatu piotrkowskiego boryka się z problemami ze względu na utratę dochodów z podatku PIT i CIT i spadku wpływów w związku z pandemią koronawirusa.

Dzięki tarczy dla samorządów, czyli Funduszu Inwestycji Samorządowych które rząd zaproponował samorządom tak aby móc ustabilizować budżety dla tych inwestycji które prowadzimy” mówił dalej Piotr Wojtysiak.

Gmina Rozprza w ramach tarczy otrzymała 1 028 204 zł. Jak mówił dalej Poseł Grzegorz Lorek „każda kwota była wyliczana na szczeblu Ministerstwa Finansów i jest przydzielana w oparciu o wasze możliwości jako jednostek. Te wszystkie pieniądze będzie można wydać już za chwilę na przedszkola, szkoły a także kanalizację, wodociągi i działania infrastrukturalne w tym bądź w przyszłym roku”.

Są to kolejne pieniądze jakie Gmina Rozprza otrzymała w ostatnich dniach. Jak mówi Janusz Jędrzejczyk wójt gminy Rozprza  „wczoraj wieczorem otrzymałem informację o pozyskaniu środków z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w wysokości ponad 500 000 zł. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy kolejne pieniądze, które są niezbędne na sprawy związane z inwestycjami, ale też po części uda nam się również część tych pieniędzy przeznaczyć na sprawy bieżące związane z oświatą”.