Tłumacz Migam

Prace przy budowie Przedszkola w Niechcicach idą pełną parą.

Mimo pandemii koronawirusa prace przy budowie Przedszkola w Niechcicach nie zwalniają. Budowlańcy położyli już w większości pomieszczeń płytki, sufity podwieszane są już prawie skończone, w trakcie jest instalacja centralnego ogrzewania, a wokół przedszkola rozpoczęto układanie kostki brukowej.

Przy dalszym zachowaniu harmonogramu i tempa prac planowane zakończenie budowy odbędzie się zgodnie z umową z końcem lipca. Docelowo do przedszkola będzie mogło uczęszczać ok. 125 dzieci.

Na budowę nowego budynku przedszkola gmina Rozprza z własnych środków przeznaczyła ponad 5 mln zł .

„Apeluję i gorąco zachęcam wszystkich rodziców z terenu naszej Gminy jak i gmin ościennych do zapisywania swoich pociech do przedszkola w Niechcicach, gdyż w chwili obecnej zapisanych jest jedynie 71 dzieci. Mamy świadomość, jak ważna jest dobra i wczesna adaptacja maluchów – a takową zapewni nasze nowe przedszkole, które to będzie miejscem z ogromnym potencjałem” – mówi wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, który dziś wraz z kierownikiem referatu inwestycji Marzeną Kacperczyk bacznie przyglądał się postępowi prac.