Tłumacz Migam

Non omnis moriar

 

Koniec października to dla uczniów ZSG w Niechcicach czas, by odwiedzić cmentarz parafialny i swoją postawą zaświadczyć o pamięci względem tych, którzy często anonimowo spoczywają w zapomnianych i opuszczonych mogiłach.

non_omnis.jpeg

Tak też było w piątek, 25 października. Grupa uczniów z klasy IV szkoły podstawowej oraz I gimnazjum wraz z opiekunami: panią Katarzyną Leśniewską i panią Edytą Pawłowskaą udała się na cmentarz, by tuż przed Świętem Zmarłych uporządkować groby i zapalić symboliczne znicze. Była to kolejna z inicjatyw Samorządu Uczniowskiego ZSG w Niechcicach, który akcję tą przeprowadza już po raz trzeci. Cieszy zaangażowanie młodzieży oraz fakt, że zgłasza się coraz więcej chętnych osób gotowych poświęcić swój prywatny czas na pracę dla całej społeczności lokalnej. Poza tym, jest to piękny przykład współpracy, działania w szczytnym celu, który łączy młodych ludzi i pokazuje, jak w sposób wartościowy spędzać popołudnie..

non_omnis_2.jpeg

Warto zauważyć, że niektóre osoby są od samego początku i nie wyobrażają sobie tego, by nie włączyć się w prace porządkowe w kolejnych latach. Również „nowicjusze” zgodnie stwierdzili, że nie będzie to ostatni raz, kiedy podejmą się podobnego wysiłku. Wszystkim, którzy wspólnie pracowali lub przynieśli symboliczny znicz na akcję dziękujemy.   

Galeria