Tłumacz Migam

Bezpłatne maseczki dla mieszkanców gminy Rozprza już dostępne

Szanowni Mieszkańcy!


Działając wspólnie, pamiętając o dyscyplinie i potrzebie izolacji, dbając o higienę dłoni oraz używając środków ochrony osobistej możemy działać przeciw wirusowi.
Postanowiliśmy w tych działaniach wesprzeć mieszkańców Naszej gminy dostarczając maseczki na twarz. Chcemy ich dostarczyć około 15 tyś sztuk. Będziemy je dostarczać do określonych punktów.
Aby zapewnić Państwu maseczki zebraliśmy grupę zaangażowanych ludzi chętnych do pomocy w trudnym czasie epidemii koronawirusa (o nich w kolejnym naszym poście).
Maseczki na twarz dystrybuowane w ramach akcji są BEZPŁATNE.
Jeśli spotkasz się z próbą płatnego kolportażu maseczek, od razu powiadom policję. Płatny kolportaż jest sprzeczny z celem naszej akcji.
Akcja w żaden sposób nie sugeruje i nie namawia do niestosowania się do zasad kwarantanny. Niepotrzebne wychodzenie z domu jest sprzeczne z zaleceniami organów publicznych. Prosimy o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych.
Maseczki na twarz dystrybuowane w ramach akcji „Maseczki dla mieszkańców Gminy Rozprza” są wielorazowego użytku i nie są wyrobem medycznym. Wspomagają ograniczenie kontaktu rąk z twarzą i rozprzestrzenianie się areozolu wydychanego przez użytkownika maseczki (katar, kaszel).
Maseczka może ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia, nie zapewnia jednak pełnej ochrony przed drobnoustrojami i wirusami.
Dodatkowo maseczkę można wyposażyć w jednorazowy filtr. Filtrem może być np. chusteczka higieniczna lub ręcznik papierowy. Należy go włożyć do maseczki bezpośrednio przed twarzą.


Od 7.04.2020 r. maseczki będą dostępne dla mieszkańców w następujących punktach:

Rozprza:

Delikatesy Suchodolski

Rol-Bud A. A. Szulc

GOM Owczarek - Piekarnia z tradycjami

 

Mierzyn:

Almar Sp z oo Kamila Marlińska

PPHU Sklep ogólnospożywczo-przemysłowy J. Lewińska

Sklep ABC A. Pałycha

 

Straszów:

Sklep (w budynku OSP)

 

Niechcice:

Majami Delikatesy

 

Milejów:

Transped Wojtasik,

Sklep Groszek

 

Longinówka:

Sklep Groszek

 

Lubień:

Sklep (w budynku OSP)

 

Jednocześnie dziękujemy staroście piotrkowskiemu Piotrowi Wojtysiakowi za pomoc i wyjałowienie maseczek.

Wójt Gminy Rozprza

Janusz Jędrzejczyk