Tłumacz Migam

„Lokomotywą po wiedzę- Eco Fashion- projekt ekologiczno- artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego” z udziałem Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy

Biblioteka w Rozprzy jest jedną z 32 instytucji kultury naszego województwa, które wezmą udział w  projekcie Łódzkiego Domu Kultury. Młodzież i dzieci uczestniczące w „Lokomotywie po wiedzę- Eco Fashion” wezmą udział w 5 warsztatach bazujących na idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska. Projekt trwać będzie od marca do czerwca. Partnerami projektu zostały Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Instytut Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.

Głównym założeniem tegorocznej edycji jest stworzenie pokazu mody ekologicznej „Eco Fashion” w oparciu o wiedzę i umiejętności zdobyte podczas wyjazdowych zajęć praktycznych. Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach: projektowania i praktycznego wykonywania ubiorów z surowców odzyskanych, tworzenia modowych akcesoriów ekologicznych i prelekcji o idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska. Jednym z punktów projektu będzie wizyta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Jak podkreśla ŁDK, każde zajęcia praktyczne zostaną poprzedzone prezentacją bądź prelekcją poruszającą zagadnienia ochrony środowiska.

Dla uczestników warsztatów organizatorzy przewidzieli także konkurs w dwóch kategoriach: najlepszy strój ekologiczny pokazu mody „Eco Fashion” oraz najlepszy pokaz mody ekologicznej „Eco Fashion”. Laureaci I, II i III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia.

30 stycznia 2020 r. porozumienie o współpracy w ramach projektu podpisali dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy Izabela Kwaśniak oraz dyrektor Łódzkiego Domu Kultury Waldemar Drozd. Honorowy patronat nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. 

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Informacja: Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy

LOGO_przezroczyste.png

fundusz1.png

lokomotywa po wiedze-logo.png

LW - PLAKAT.png