Tłumacz Migam

Ferie w gminnej bibliotece publicznej w Rozprzy za nami

Spotkanie z podróżnikiem, warsztaty kulinarne, plastyczne, zabawy z animatorem, pokaz baniek mydlanych, wyjazdy do kina, detektywistyczne łamigłówki oraz bal karnawałowy. Tak do wspólnego spędzenia zimowego wypoczynku jak co roku zachęcała najmłodszych Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy wraz z  filiami. Akcja „Ferie w bibliotece” trwała od 13 do 24 stycznia 2020 r.

W pierwszym tygodniu odbyły się m.in. zabawy animacyjne oraz warsztaty kulinarne z KGW „Sami Swoi” w Mierzynie, w trakcie których gospodynie przygotowywały z dziećmi oponki serowe, czyli popularne karnawałowe łakocie. Sporo wrażeń dostarczyła także zabawa w „Biblioteczne Biuro Detektywistyczne”, gdzie uczestnicy mieli do rozwiązania wiele zadań i łamigłówek związanych ze sprawą tajemniczego Książkożercy. Gościem „Ferii w bibliotece” był Robert Gondek- podróżnik, fotograf, miłośnik przyrody, autor ponad 400 pokazów podróżniczych dla dzieci i dorosłych. 

Pokaz baniek mydlanych to atrakcja, która czekała na dzieci w drugim tygodniu zimowego wypoczynku. W dniach 20 - 24 stycznia biblioteka zorganizowała zajęcia  artystyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka, warsztaty tworzenia karnawałowych masek czy bal karnawałowy, podczas którego wybrano najlepsze przebrania. Podobnie jak w poprzednim tygodniu, jedną z atrakcji był wyjazd do piotrkowskiego kina Helios na projekcję filmu „Kraina Lodu 2”. Drugą część przygód Anny i Elsy obejrzało łącznie ok 180 dzieci z gminy Rozprza.

Ciekawą ofertę zajęć przedstawiły także filie biblioteczne. Tu największym zainteresowaniem podobnie jak w ubiegłych latach cieszyły się zajęcia plastyczne.

Pozostaje mieć nadzieję, że brak śniegu nie przeszkodził dzieciom w dobrej zabawie, a atrakcje przygotowane przez bibliotekarzy dostarczyły wiele radości.

(info.: Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy)