Tłumacz Migam

Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy rozpoczęte

13 stycznia 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy rozpoczęły się ferie dla najmłodszych. Pierwszego dnia ferii na dzieci czekała pani animator oraz liczne gry, zabawy i konkursy.

W najbliższych dniach dzieci wybierają się m. in. do kina Helios w Piotrkowie Tryb, będą uczestniczyć w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Mierzyna, będą wcielać się w młodych detektywów oraz spotkają się z podróżnikiem – Robertem Gondkiem.

Kolejny tydzień ferii przyniesie również moc atrakcji dla najmłodszych. W poniedziałek 20.01 odbędzie się pokaz baniek mydlanych, a w kolejnych dniach dzieci i młodzież będzie przygotowywać podczas warsztatów rękodzielniczych prezenty niespodzianki dla babć i dziadków z okazji ich święta oraz będą zajmować się przygotowywaniem masek i przekąsek karnawałowych. W czwartek 23 stycznia odbędzie się dla wszystkich uczestników „ferii z biblioteką” bal karnawałowy, a następnego dnia kolejna grupa dzieci uda się ponownie na seans filmowy do kina.

Wszystkie dzieci oraz młodzież zachęcamy również gorąco do sięgnięcia po ciekawą literaturę. Od początku 2020 roku dzięki Wieloletniemu Programowi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”  księgozbiór  biblioteki wzbogacił się o 604 nowe książki. Nowością dla czytelników będzie również możliwość skorzystania z około 200 audiobooków, które od nowego roku pozyskano w ramach w/w programu.