Tłumacz Migam

16 grudnia w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyło się uroczyste zakończenie obchodów Roku Moniuszki 2019 w województwie łódzkim.

16 grudnia w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyło się uroczyste zakończenie obchodów Roku Moniuszki 2019 w województwie łódzkim. List gratulacyjny z rąk wicemarszałka województwa łódzkiego Zbigniewa Ziemby za realizację projektu kulturalnego „O Moniuszce na kartach Kamishibai” odebrała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy Izabela Kwaśniak.

Wyróżniono instytucje, których działania szczególnie promowały twórczość wybitnego polskiego kompozytora uznawanego za „ojca polskiej opery narodowej”. Podczas uroczystości uhonorowano działania podjęte przez instytucji kultury, szkoły i placówki oświatowe województwa łódzkiego. Wydarzenie zwieńczył występ artystów Teatru Wielkiego w Łodzi.

Przypomnijmy, że projekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy miał na celu popularyzację wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki w 200. rocznicę urodzin kompozytora. Uczestnicy projektu w oparciu o wiedzę zdobyta podczas spotkań i warsztatów stworzyli 13 narracyjno- ilustrowanych kart Kamishibai przedstawiających życiorys Stanisława Moniuszki od momentu narodzin do wybuchu powstania styczniowego.