Tłumacz Migam

Świąteczny Koncert oraz finał konkursu plastycznego w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy

W piątkowy wieczór 13 grudnia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy można było poczuć wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przed zgromadzoną widownią w swoim świątecznym repertuarze wystąpił zespół Classic Attack. Wydarzenie poprzedził finał bożonarodzeniowego konkursu plastycznego.

Doroczny świąteczny koncert jest już tradycją. Co roku w Rozprzańskim Centrum Kultury można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki znane od pokoleń. W piątek, 13 grudnia przed widownią wystąpili młodzi utalentowani muzycy: Joanna Kabzińska, Marta Kominek, Bartłomiej Kwiatkowski oraz Jakub Moroziński. Tegoroczny koncert zatytułowany „W oczekiwaniu na święta” przyciągnął sporą publiczność, która wysłuchała tych bardziej i mniej znanych bożonarodzeniowych utworów.

Świąteczny Koncert poprzedził finał konkursu plastycznego zorganizowanego przez bibliotekę w Rozprzy. – Zadaniem dzieci i młodzieży było stworzenie choinki. Wśród dorosłych ocenialiśmy najpiękniejszy bożonarodzeniowy lampion- mówi Izabela Kwaśniak, dyrektor GBP w Rozprzy. Łącznie wpłynęło ponad 60 prac. Jury przyznało po trzy wyróżnienia w kategorii dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk.