Tłumacz Migam

Mikołajkowe spotkania w filiach bibliotecznych

Na początku grudnia filie w Milejowie, Niechcicach i Lubieniu organizują coroczne Spotkania Mikołajkowe. Podobnie było w tym roku. 4 grudnia aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa wystawili dla najmłodszych przedstawienie „Świąteczny dar- magia i czar”. Po zakończonym widowisku  z dziećmi spotkał się Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich słodkimi upominkami.

Jako pierwsi przygody Tygryska i jego przyjaciół- głównych bohaterów opowieści, obejrzały Przedszkolaki z Niechcic. Fabuła przedstawienia odnosiła się do trwałych wartości takich jak: dobro, przyjaźń i uczciwość. Spektakl ukazał wyjątkową magię świąt i zwrócił uwagę na czas radosnego oczekiwania.

Filia w Lubieniu zorganizowała spotkanie w lokalnej sali OSP. Tam, spektakl obejrzało ponad 30 dzieci. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania, którzy w nagrodę za swoje dobre zachowanie w mijającym roku, otrzymali prezenty. Wręczył je nie kto inny, jak Święty Mikołaj.

W późnych godzinach popołudniowych, jako ostatni spektakl obejrzeli młodzi czytelnicy Filii w Milejowie. W Sali Stowarzyszenia Marszowo-Koncertowej Orkiestry podobnie jak w poprzednich miejscach panował radosny nastrój. Nie zabrakło słodkości oraz życzeń na nadchodzące święta.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy dziękuje firmie Elanda Pharma za ufundowanie słodkich upominków dla wszystkich uczestników.