Tłumacz Migam

,,Zaczarowana altanka,, w Romanówce oficjalnie otwarta

W minioną niedzielę 8 grudnia 2019 r. odbył się uroczysty a zarazem połączony z wieloma atrakcjami piknik rodzinny w Romanówce.

Podsumowanie projektu ,,Zaczarowana altanka,, zostało połączone ze świętem uwielbianym przez dzieci - Mikołajkami,w którym wzięło udział około setki dzieci.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rozprza Zdzisław Piątek, Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Paweł Kowalczyk, Sołtys sołectwa Romanówka Agnieszka Piwowarska,Wiceprzewodnicząca KGW Romanówka/Stefanówka Ewa Merk oraz Skarbnik Koła Jolanta Piwowarska.

Po uroczystym otwarciu altanki dzieci udały się do Domu Ludowego w Romanówce gdzie czekał już na nich leśnik Rafał Tarnowski, który przygotował prelekcję, film na temat bezpiecznego zachowania się w lesie oraz konkurs z nagrodami.

Kolejnymi atrakcjami jaki czekały na najmłodszych były m.in. własnoręczne ubieranie choinki, gry i zabawy z panią animator, pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz finał pikniku, czyli wizyta Świętego Mikołaja połączona z wręczeniem dzieciom paczek z prezentami.

,,Zaczarowana altanka,, integrująca wszystkich mieszkańców powstała w ramach programu Mikrogranty - Łódzkie na plus, realizowanego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020”. Grant w wysokości 5 tysięcy zł. został przeznaczony na budowę altany.

Wójt gminy Rozprza serdecznie pogratulował organizatorom oraz życzył kolejnych sukcesów w dalszej pracy na rzecz integracji społeczności lokalnej.

plik_4bcb97c994aed6fa1f56e68b9a66fcce589474.png