Tłumacz Migam

Kolejne miejsce dla rodzin z dziećmi w Gminie Rozprza

W niedzielę, 10 listopada w Łochyńsku otworzono kolejny plac zabaw dla dzieci. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wójt – Janusz Jędrzejczyk, przewodnicząca Rady Gminy – Agata Bartkowska, sołtys Łochyńska – Sylwia Budzisz, Panie z KGW Łochyńsko oraz licznie przybyli mieszkańcy. Uroczystość powiązana została również z obchodami Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  W tracie wydarzenia można było obejrzeć występ dzieci ze szkoły podstawowej w Straszowie.
W tym roku otwarty zostanie również plac zabaw w Cekanowie. Obie inwestycje zostały dofinansowane w kwocie po 10 tysięcy złotych przez Samorząd Województwa Łódzkiego. Pozostałe ponad 50% kwoty przekazała Gmina Rozprza.
Wójt Janusz Jędrzejczyk pragnie serdecznie podziękować poprzedniej Pani sołtys – Marcie Gałkowskiej za rozpoczęcie wniosku o dofinansowanie, obecnej Pani sołtys- Sylwii Budzisz za kontynuację prac, mieszkańcom za wkład w powstanie placu zabaw oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania. Projekt z ramienia urzędu gminy nadzorowany był przez Panią Annę Tomę, a wykonanie przez Marzenę Kacperczyk.