Tłumacz Migam

III Rajd do Straszowa. "Strasznie Fajny Weekend"

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” ” to hasło III Pieszego Rajdu "Strasznie fajny weekend w Straszowie" , który odbył się w dniach 27-28.09.2019r., organizowanego przez SK PTSM w Szkole Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie we współpracy z Oddziałem Terenowym PTSM w Piotrkowie Tryb.

Patronat nad tą dwudniową imprezą objął wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, który wraz z dyrektorem szkoły Małgorzatą Pokorą otworzył imprezę życząc zebranym 91 uczestnikom z 8 szkół powiatów piotrkowskiego, tomaszowskiego i bełchatowskiego, przyjemnej zabawy, zdrowej rywalizacji i fantastycznego nocowania w szkole.

Honorowym gościem rajdu była pani Maria Misztela, wieloletni nauczyciel szkoły, zasłużona działaczka turystyki szkolnej, założycielka SK PTSM w szkole w Straszowie, której dyrektor szkoły Małgorzata Pokora z wójtem gminy Rozprza Januszem Jędrzejczykiem złożyła podziękowania za przyjęcie zaproszenia i duchowe wsparcie przedsięwzięcia.

Gospodarzem imprezy był opiekun SK PTSM pan Rafał Marciniak, którego dzielnie wspierali nauczyciele szkoły: Grażyna Lewińska, Magdalena Kaczorowska, Anna Mazerant, Ewa Górecka, Magdalena Pielużek, Ilona Jaworska, Monika Studziżur, Kamila Drążczyk, Dariusz Pokora, Romana Matusik, Iwona Galińska, Zofia Młodawska –Imiela ,rodzice uczniów: pani Monika Jeż, Piotr Kumidaj oraz pracownicy szkoły.

Rajd miał na celu poznanie walorów turystyczno – krajoznawczych Straszowa i Gminy Rozprza, historii regionu oraz promowanie zachowań prozdrowotnych uczestników poprzez przygotowanie zdrowych deserów, sałatek, spożywanie z tych zdrowych posiłków - zdrowie na talerzu, propagowanie aktywnego stylu spędzania wolnego czasu, integrację członków SK PTSM ze: SP w Straszowie, SP w Milejowie, SP w Mierzynie, SP w Brzustowie, SP w Drużbicach, SP w Czarnocinie, SP w Wolborzu, SP w Wodzinie Prywatnym, SP w Ręcznie .

Piątkowe popołudnie upłynęło uczestnikom rajdu na sprawdzaniu swojej wiedzy i umiejętności w konkursach: wiedzy o PTSM i Gminie Rozprza, przyrodniczo – ekologicznym, plastycznym nt.: „Aktywnie po zdrowie” , konkursie promującym zdrowe żywienie połączonym z degustacją - „Zdrowie na talerzu oraz w turnieju sportowym. Wieczór uczestnicy spędzili przy ognisku, kiełbaskach i wspólnej zabawie na placu zabaw i w ogródku dydaktycznym oraz koncercie piosenek promujących zdrowie My zdrowe dzieciaki. Finałem dnia była dyskoteka dla uczestników rajdu.

Sobotni ranek rozpoczął się od wspólnego śniadania, po którym uczestnicy rajdu wzięli udział w grze terenowej na terenie szkolnego parku i ogródka dydaktycznego. Celem drużyn było odszukanie w terenie zaznaczonych na mapie punktów, w których czekały „straszne” postaci z horrorów, w które wcielili się uczniowie naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy zabawy dowiedzieli się: „Czy w Straszowie straszy? oraz czy w zdrowym ciele jest zdrowy duch?”.

Na zakończenie rajdu dyrektor szkoły Małgorzata Pokora ogłosiła wyniki konkursów i wręczyła uczestnikom nagrody ufundowane przez Gminę Rozprza, darczyńców prywatnych oraz zaprosiła na kolejny rajd za rok.

Informacja: SP Straszów