Tłumacz Migam

Pobiegli ku trzeźwości po raz 30

 

 W niedzielę 22 września br. na stadionie w Rozprzy odbył się już kolejny Bieg Kasztelański pod hasłem „Ku Trzeźwości”.

W tym roku wydarzenie miało wyjątkowy, jubileuszowy charakter, ponieważ była to już 30 edycja. Odbyło się 14 biegów dla dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych oraz 3 biegi rekreacyjne:

dla rodzin i integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Na starcie zjawiło się 345 uczestników a cieszy fakt, iż w biegu rodzinnym wystartowało 71 rodzin /214 osób/ !

Organizatorami biegu w tym roku był Urząd Gminy w Rozprzy, Gminny Szkolny Związek Sportowy, Gminne Zrzeszenie LZS w Rozprzy, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz OSP w Rozprzy.

Uroczystego otwarcia XXX Biegu Kasztelańskiego dokonał wójt gminy Janusz Jędrzejczyk, który życzył wszystkim uczestnikom i tym małym i tym dużym samych sukcesów i wytrwałości. Do życzeń dołączyli się również zastępca wójta Artur Cubała oraz przewodnicząca Rady Gminy Agata Bartkowska.

Każdy z uczestników mógł wystartować w swojej kategorii wiekowej.

Jako pierwsze na starcie pojawiły się najmłodsze dzieci które startowały na dystansie 100 m. Już od samego początku dzięki wspaniałemu dopingowi rodzin biegom towarzyszyły wielkie emocje. W dalszej kolejności wystartowała młodzież szkolna. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek, dyplom oraz medal.

W zawodach udział wzięły również osoby z niepełnosprawnością. Po wręczeniu nagród i uhonorowaniu wszystkich do biegu wystartowali dorośli.

Po zakończeniu części indywidualnej wójt gminy Janusz Jędrzejczyk podziękował panu Mariuszowi Próbie za jego wieloletnie zaangażowanie jakie wkłada co roku w organizację tej imprezy. Z okazji organizacji trzydziestej, jubileuszowej edycji Biegu Kasztelańskiego przewodnicząca Stowarzyszenia Gospodyń Gminy Rozprza wspólnie z gospodyniami przygotowały dla pana Mariusza tort.

Jak co roku celem imprezy było uświadamianie i odciągnięcie młodzieży od papierosów, alkoholu i narkotyków oraz wskazanie jak ważny jest zdrowy i sportowy tryb życia. Jak mówi stare powiedzenie w zdrowym ciele zdrowy duch.

Coraz większa liczba uczestników Gminnego Biegu „ Ku trzeźwości” stanowi wspaniałą integrację społeczności lokalnej poprzez nie tylko rywalizację, ale również wspólną zabawę i rekreację.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.