Tłumacz Migam

Udany, IV Rozprzański Rajd Ekologiczny, za nami.

W minioną sobotę odbył się IV Rozprzański Rajd Ekologiczny pod hasłem „Jeździmy, ale nie dymimy” zorganizowany w związku z obchodami Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Tegoroczne edycja rajdu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy Rozprza i Powiatu Piotrkowskiego, zarówno ze strony starszych jak i młodzieży i dzieci.

Trasa rajdu zaczęła się od wyjazdu z Rozprzy i dalej przez Łochyńsko, Straszów uczestnicy dojechali do Lubienia, gdzie zatrzymali się na krótki odpoczynek.

Następnie wszyscy udali się w kierunku Tomawy, Żerechowej, Trzepnicy i Mierzyna.

W ramach IV Rozprzańskiego Rajdu Ekologicznego wyłoniono poprzez losowanie 100. laureatów loterii „Eko-Edu”. Ostatni etap rajdu wiódł przez Bryszki, Łochyńsko, by zakończyć trasę w Rozprzy.

Na starcie uczestników powitali wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, zastępca wójta Artur Cubała oraz przewodnicząca Rady Gminy Agata Bartkowska. Przekazali oni najważniejsze informacje związane z trasą rajdu i bezpieczeństwem oraz życzyli dobrych wrażeń.

W tym roku w rajdzie wzięło udział ponad 300 osób. Byli to zarówno mieszkańcy naszej gminy jak i powiatu piotrkowskiego. Już na starcie na uczestników rajdu czekały ekogadżety.

Dłuższy postój miał miejsce na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Mierzynie. Na uczestników czekały zimne oraz gorące napoje oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. Oprawę muzyczną w tle mogliśmy zawdzięczać OSP z Mierzyna. Po chwili odpoczynku ciekawą prelekcję wygłosił pracownik Nadleśnictwa Piotrków - leśnik Paweł Kowalski. Dla najbardziej uważnych Nadleśnictwo Piotrków ufundowało nagrody książkowe oraz kolorowe dziecięce tatuaże z motywami lasu (rośliny i zwierzęta leśne).

O bezpieczeństwo uczestników rajdu zadbali strażacy z Niechcic, Straszowa, Milejowca i Mierzyna oraz dwie jednostki policji z komisariatu w Gorzkowicach i Piotrkowie Trybunalskim, a także członkowie HDK „Krwinka”.

Składamy serdeczne podziękowania ofiarodawcom i zaangażowanym w realizację zadania pn.: „Jeździmy, ale nie dymimy” IV Rozprzański Rajd Ekologiczny, tj.:

Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Komendzie Policji w Gorzkowicach

Nadleśnictwu Piotrków

Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy

Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubieniu

Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechcicach

Ochotniczej Straży Pożarnej w Mierzynie

Ochotniczej Straży Pożarnej w Straszowie

Ochotniczej Straży Pożarnej w Milejowcu

Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzynie,

Państwu Annie i Jerzemu Wiktor - Cukiernia Piekarnia Niechcice Anna i Jerzy Wiktor

Panu Jackowi Mielczarkowi - Piotrków Trybunalski

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem „Jeździmy, ale nie dymimy” IV Rozprzański Rajd Ekologiczny objął:

- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

- Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak

- Nadleśnictwo Piotrków

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

Dziękujemy serdecznie za wsparcie rzeczowe Staroście Piotrkowskiemu i Nadleśnictwu Piotrków.

 

patronat honorowy.jpeg

TABLICZKA INF-PROM__IV RAJD.jpeg