Tłumacz Migam

Posprzątali najbliższą okolicę

Pomimo wprowadzenia już kilka lat temu „ustawy śmieciowej” oraz segregacji śmieci w domach, nadal można spotkać nielegalne wysypiska w lasach, a także śmieci w przydrożnych rowach i w miejscach gdzie wypoczywamy. Niestety mimo ciągłej walki ze śmieciami, pojawiają się ciągle nowe skupiska odpadów. Aby dać przykład dzieciom i dorosłym wójt Janusz Jędrzejczyk zorganizował sprzątanie świata na terenie gminy, a dokładnie w okolicach Straszowa i Zalewu Cieszanowickiego.

W organizację tego wydarzenia włączyła się również szkoła podstawowa ze Straszowa. W piątek, 20 września pracownicy urzędu oraz uczniowie udali się w dwóch kierunkach: posprzątali oni lasy wokół Straszowa oraz okolice Zbiornika Cieszanowickiego. Zebrano dziesiątki worków śmieci, które zostały posegregowane i przekazane do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rozprzy.

„Apeluję do mieszkańców, abyśmy wspólnie dbali o czystość naszej okolicy. Wypoczywając czy to w lesie, czy też nad wodą zostawmy te miejsca w takim stanie, jaki sami chcielibyśmy zastać. Tym bardziej nie wywoźmy śmieci z gospodarstw domowych do lasów. W przypadku, gdy pojemnik na śmieci w domu zostanie zapełniony, możemy wywieźć odpady do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rozprzy. Dbajmy o środowisko dla nas i dla przyszłych pokoleń” – apeluje wójt Janusz Jędrzejczyk.