Tłumacz Migam

Cytryna albo jabłko

W środę, 11 września w centrum Rozprzy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim wraz z przedszkolakami z przedszkola z Rozprzy oraz pracownikami starostwa powiatowego w Piotrkowie Tryb. kontrolowali kierowców poruszających się krajową 91.

Akcja „Cytryna albo jabłko” była zorganizowana po raz pierwszy w Gminie Rozprza. Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie tego dnia nie otrzymywali mandatu, ale w zamian musieli zjeść cytrynę. Natomiast kierujący, którzy poruszali się zgodnie z przepisami otrzymywali jabłko.

Wzmożony ruch na krajowej 91, związany z budową autostrady A1 powoduje liczne utrudnienia w Gminie Rozprza, a także tworzy niebezpieczne sytuacje na drodze. Kontrole przeprowadzane przez policjantów z ruchu drogowego  piotrkowskiej komendy zwiększają bezpieczeństwo zmotoryzowanych oraz pieszych.

Wójt gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk, który również uczestniczył w akcji „Cytryna albo jabłko”, apeluje do kierowców o bezpieczną i spokojną jazdę.