Tłumacz Migam

Projekt „O Moniuszce na kartach Kamishibai” w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy

Przez najbliższe dwa miesiące w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy będzie realizowany projekt „O Moniuszce na kartach Kamishibai”. Dofinansowanie na realizację zadania pochodzi ze środków Łódzkiego Domu Kultury.

Uczestnicy projektu samodzielnie przygotują ilustrowaną opowieść o Stanisławie Moniuszce, którą przedstawią zgodnie z zasadami teatru Kamishibai, zwanym teatrem obrazu. Dzieci wezmą udział w spotkaniu i warsztatach prowadzonych przez panią Izabelę Klebańską- autorkę książki „Hej, zagrajcie siarczyście?- opowieść o Stanisławie Moniuszce”. Bibliotekę odwiedzi także pani Magdalena Pilch, która poprowadzi warsztaty ilustratorskie. Zanim jednak na dobre rozpocznie się etap tworzenia kart Kamishibai, Warszawski Teatr Wariacja zaprezentuje spektakl „Staś Moniuszko w Strasznym Dworze”.

Projekt ma na celu popularyzację wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki w przypadającą w tym roku 200. rocznicę jego urodzin. Oryginalna, ale prosta w odbiorze forma prezentacji życia i dokonań artystycznych kompozytora ma zaciekawić i zachęcić dzieci do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Organizatorzy projektu: Łódzki Dom Kultury Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego i Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy.

stopka - czerń, biel, żółty.jpeg

200. ROCZNICA URODZIN STANISŁAWA MONIUSZKI (1).jpeg