Tłumacz Migam

IV Rozprzański Rajd Ekologiczny "Jeździmy, ale nie dymimy"

Bez tytułu.jpeg

„Jeździmy, ale nie dymimy” IV Rozprzański Rajd Ekologiczny – działanie o charakterze otwartym, udział dobrowolny, bez żadnych ograniczeń, bezpłatny. Działanie zostanie zrealizowane w dniu 21 września 2019 roku (sobota).


Tegoroczny IV Rozprzański Rajd Ekologiczny pod hasłem „Jeździmy, ale nie dymimy” odbędzie się w dniu 21 września 2019 r., w ramach obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu (obchodzonego 22 września). Jak wiadomo spaliny są jednym z głównych źródeł zanieczyszczeń powietrza. Wobec tego rajd ma przede wszystkim na celu propagowanie jednośladu, jako ekologicznego środka komunikacji.

Rajd ekologiczny ma charakter imprezy plenerowej, pod każdym względem przyczynia się do wzrostu wiedzy z zakresu problematyki zanieczyszczeń powietrza oraz ich szkodliwego wpływu na zdrowie ludzi, racjonalizacji gospodarki odpadami i zapobieganiu ich powstawania, kształtowania właściwych postaw proekologicznych mieszkańców gminy Rozprza i powiatu piotrkowskiego, czyli działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego.

Każdy z pierwszych 300. uczestników rajdu otrzyma: uchwyt/torbę na rower, czapkę i  koszulkę z hasłem i logo rajdu (motywy ekologiczne). Całość działań obejmuje problematykę zanieczyszczeń powietrza oraz ich szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi. Rajd ma na celu kształtowanie właściwych postaw proekologicznych w przedmiotowym zakresie.

Trasa rajdu, pozostaje niezmieniona od I edycji i będzie wiodła przez miejscowości: Rozprza – Straszów – Lubień – Tomawa – Żerechowa – Trzepnica – Mierzyn – Bryszki – Łochyńsko – Rozprza.

Hasło rajdu zachęca do kształtowania właściwych nawyków proekologicznych z zakresu problematyki zanieczyszczeń powierza i ochrony powietrza.

„Eko-edu” – loteria dla 100. uczestników IV Rozprzańskiego Rajdu Ekologicznego – działanie skierowane jest do wszystkich uczestników rajdu. Loteria ma na celu kształtowanie właściwych postaw proekologicznych w zakresie segregacji odpadów, racjonalizacji gospodarki odpadami i zapobieganiu ich powstawania poprzez dystrybucję gadżetów ekologicznych.

Wszystkie materiały będą dystrybuowane nieodpłatnie.

PDFKarta zgłozeniowa udziału w Rajdzie - część A.pdf (888,86KB)
PDFKarta zgłozeniowa udziału w Rajdzie - część B.pdf (924,42KB)
PDFREGULAMIN Rajdu.pdf (2,00MB)
 

doc010138201909191042240.jpeg