Tłumacz Migam

Kontener na śmieci w sąsiedztwie Zalewu Cieszanowickiego zlikwidowany

W związku z nagminnym wywożeniem śmieci z gospodarstw domowych oraz firm nie tylko z terenu gminy Rozprza, ale również przez mieszkańców sąsiednich gmin urząd gminy w Rozprzy podjął decyzję o likwidacji kontenera śmieciowego w pobliżu Zalewu Cieszanowickiego.

Plaża „przy dębie” to popularne miejsce wypoczynku w czasie wakacji. Codziennie w tym miejscu z kąpieli słonecznych oraz wodnych korzystają setki turystów. Aby dbać o czystość Urząd Gminy w Rozprzy od kilku lat wystawiał w tym miejscu kontener na odpady. Niestety nagminne stało się wywożenie do niego śmieci z gospodarstw domowych. Mimo częstego opróżniania kontenera ciągle piętrzyła się wokół niego góra śmieci. Stare meble, materiały budowlane, części samochodowe i wiele więcej można było znaleźć wśród wyrzuconych śmieci. W związku z tym w tym roku zapadła decyzja o likwidacji kontenera.

Bardzo prosimy turystów wypoczywających przy Zalewie Cieszanowickim o dbanie o czystość i zabieranie ze sobą śmieci, natomiast przedsiębiorców prowadzących sprzedaż gastronomii o podpisanie indywidualnych umów z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Rozprzy o wywożenie śmieci związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. ZGK w Rozprzy znajduje się w Rozprzy, przy ulicy Sportowej 7, tel.: 44 615-80-93.

Dbajmy wspólnie o czystość i zostawmy po sobie okolicę taką, jaką sami chcielibyśmy zastać.