Tłumacz Migam

Gmina Rozprza świętowała Dzień Dziecka

Co jest najlepszym prezentem dla dzieci w dniu ich święta? Dobra zabawa! A tej nie zabrakło w czasie minionego weekendu. Już od piątku rozpoczęły się wydarzenia związane z obchodzonym 1 czerwca Międzynarodowym Dnia Dziecka oraz Dniem Rodziny. W piątkowe przedpołudnie w szkole podstawowej w Straszowie zorganizowany został Dzień Rodziny pod nazwą „Rodzice dzieciom, dzieci rodzicom.” Po części oficjalnej dzieci, wraz z nauczycielami oraz wójtem gminy – Januszem Jędrzejczykiem przeszli ulicami Straszowa w barwnym korowodzie. Jego najmłodsi uczestnicy dziękowali w ten sposób swoim rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Po południu w szkołach w Milejowie oraz Nowej Wsi również zostały zorganizowane Festyny Rodzinne. Rozpoczęły je występy uczniów, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali pełne wzruszeń przedstawienia. W trakcie festynów nie mogło zabraknąć zawodów sportowych. Malowanie twarzy, pokazy motorów, pokazy chemiczne w wykonaniu uczniów i nauczycieli, oraz wspólne grillowanie to tylko część atrakcji przygotowanych przez grono pedagogiczne, Rady Rodziców oraz samych uczniów.

            W sobotę, 1 czerwca swoje wydarzenia dla najmłodszych przygotowały stowarzyszenia. Tego dnia dzieci wraz z rodzicami zaprosiły: KGW w Romanówce i Stefanówce, KGW wraz z OSP w Straszowie oraz sołectwa i rady osiedla z Niechcic, Woli Niechcickiej Starej oraz Cieślina. Na każdym z wydarzeń na dzieci czekała moc atrakcji: dmuchańce, animatorzy, malowanie twarzy, a także zabawy przy muzyce przygotowane przez organizatorów. Również w tym dniu wspólnie z rodzicami oraz ich pociechami czas spędzał wójt  Janusz Jędrzejczyk, który życzył wszystkim dzieciom dobraj zabawy, a rodzicom pociechy i radości z dzieci.

            Niedzielne wydarzenia dla najmłodszych przygotowane zostały przez sołtysa i radę sołecką z Wronikowa, a także przez wójta Janusza Jędrzejczyka wspólnie ze strażakami z OSP w Rozprzy księdzem proboszczem parafii Rozprza – Wiesławem Płomińskim.  Również na tych imprezach na wszystkich przybyłych czekała moc atrakcji. W Rozprzy dzieci mogły ponad to przejechać się quadem pod opieką strażaków, a także podziwiać sprzęt ratowniczy policji i straży pożarnej. We Wronikowie natomiast lokalny zespół piłkarski – FC Wroników otrzymał stroje przekazane przez radną gminy Rozprza – Teresę Sikorską. Organizatorzy wydarzenia we Wronikowie szczególnie dziękują sponsorom wydarzenia: wójtowi gminy Rozprza, Marcinowi Środa, Damianowi Kjiowskiemu oraz Tomaszowi Raźniakowi. W niedzielnych wydarzeniach uczestniczył również wójt Janusz Jędrzejczyk.

            Imprezy przygotowywane przez szkoły i przedszkola, radnych gminnych, sołtysów, Koła Gospodyń Wiejskich, strażaków oraz stowarzyszenia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy. Zaangażowanie z jakim organizowane są te wydarzenia jest powodem do dumy.  Wójt gminy Janusz Jędrzejczyk serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych wydarzeń.