Tłumacz Migam

Sukcesy sportowe GMINNEGO LZS

W dniu 03.04.2019r. w Moszczenicy odbyły się Zawody Powiatowe w Drużynowych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze wypadły w tej imprezie zespoły dziewcząt i chłopców z naszej gminy. W kategorii dziewcząt rocznika 2008 i młodsze I miejsce przypadło zespołowi z SP Rozprza a III miejsce ekipie z SP Niechcice. W tej samej kategorii wśród chłopców I miejsce zajął zespół z SP Niechcice a II miejsce przypadło ekipie z SP Rozprza. W kategoriach dziewcząt i chłopców rocznika 2006-2007 I miejsca przypadły zespołom z SP Rozprza, wśród chłopców III miejsce zdobył zespół ze szkoły w Niechcicach. Wreszcie w kategorii chłopców rocznika 2003-2005 I miejsce przypadło zespołowi z Gimnazjum w Rozprzy a III miejsce ekipie ze szkoły w Niechcicach. Dwa dni później, 05.04.2019r w Zgierzu Malince odbył się Finał Wojewódzki. Również w tych zawodach nasze drużyny nie zawiodły uzyskując znakomite wyniki. Najlepiej wypadli chłopcy z Gimnazjum w Rozprzy, którzy w swojej kategorii zajęli III miejsce. Chłopcy z rocznika 2006-2007 SP Rozprza uplasowali się na miejscu IV z minimalną stratą do miejsca trzeciego i drugiego. Dziewczęta z SP Rozprza w kategoriach 2006-2007 i 2008 i młodsze uplasowały się na miejscach dziewiątych. Oto składy wszystkich drużyn :

SP Niechcice – chłopcy 2008 i mł. - Filip Mizera, Miłosz Wiśniewski, Wiktor Krakowiak, Igor Sokołowski, Bartosz Wiernicki, Jakub Stęplewski.

dziewczęta 2008 i mł. - Hanna Błażejewska, Patrycja Biegańska, Nikola Madej, Julia Gajda, Zuzanna Chruściel, Michalina Stanisz.

chłopcy 2006-2007 – Bartosz Marciniak, Jakub Marciniak, Oskar Smuga, Mikołaj Kulasek, Igor Sobański, Paweł Górny.

chłopcy 2003-2005 – Gabriel Olczyk, Hubert Wawrzyńczak, Szymon Krak, Kacper Łachman, Eryk Wiśniewski, Mateusz Ryżewski.

SP Rozprza dziewczęta 2008 i mł. - Anastazja Misztela, Wiktoria Ciesielska, Marie Lebau, Patrycja Jaskólska, Maja Pisarek, Wiktoria Famulska.

chłopcy 2008 i mł. - Kornel Patryarcha, Szymon Jeż, Kacper Kulik, Kacper Dworzyński, Patryk Matuszewski, Wiktor Dąbrowski, Szymon Misztela.

dziewczęta 2006-2007 – Wiktoria Korycka, Klaudia Kwaśniak, Martyna Lasek, Julia Mastalerz, Aleksandra Pielużek, Julia Pielużek, Aleksandra Stolf.

chłopcy 2006-2007 -  Marcin Cecotka, Mikołaj Dukowski, Mateusz Jakubiak, Szymon Misztela, Łukasz Smuga, Kajetan Strupczewski.

chłopcy 2003-2005 – Adam Jakubik, Mikołaj Kielanowski, Krzysztof Kopa, Jarosław Kowalczyk, Norbert Kowalski, Wiktor Paras, Michał Urbaniak.

Opiekunami zespołów z Niechcic byli - Maja Lewińska i Piotr Jagiełło a zespołów z Rozprzy - Marta Jeż, Marcin Marusiński, Artur Lipiński i Mariusz Próba.

Ciąg dalszy sukcesów lekkoatletycznych. 17.05.2019r. W Patykach koło Zelowa odbył się Finał Wojewódzki Zrzeszenia LZS w Drużynowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. No i tradycyjnie nasze zespoły pokazały się z jak najlepszej strony. W kategorii szkół gimnazjalnych I miesca przypadły zespołom dziewcząt i chłopców z Gimnazjum w Rozprzy.  W kategorii szkół podstawowych chłopcy z SP Rozprza wywalczyli II miejsce. Oto składy zespołów.

Gimnazjum Rozprza : dziewczęta – Julia Sikorska, Julia Krupa, Klaudia Listwoń, Olga Gałkowska, Alicja Gałkowska.

chłopcy – Norbert Kowalski, Mikołaj Kielanowski, Krzysztof Kopa, Jarosław Kowalczyk, Michał Urbaniak, Adam Jakubik, Wiktor Paras.

SP Rozprza chłopcy – Łukasz Wilanowski, Mateusz Malec, Michał Jakubik, Krystian Goska, Mateusz Wierzbicki.

Opiekunem zespołów był Mariusz Próba.

Bardzo dobrze wypadły drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Rozprzy w zawodach czwórboju lekkoatletycznego. Najpierw w Zawodach Powiatowych, które były rozegrane 20.05.2019r. w Moszczenicy, zwyciężyły  z dużą przewagą nad następnymi zespołami. 23.05 i 24.05 w Opocznie odbyły się Zawody Rejonowe. Tutaj również dziewczęta i chłopcy z SP Rozprza znakomicie wystartowali. Poprawiając swoje rekordy życiowe, zdobyli drugie miejsca z wynikami, które dają już realne nadzieje na bardzo dobre rezultaty w Finale Wojewódzkim, do którego uzyskali awans. Drużyny reprezentowali. Dziewczęta : Aleksandra Pielużek, Julia Pielużek, Martyna Lasek, Julia Mastalerz, Klaudia Kwaśniak, Aleksandra Stolf. Chłopcy : Jakub Wodziński, Łukasz Smuga, Mikołaj Dukowski, Seweryn Jabłoński, Kajetan Strupczewski, Filip Jeż, Bartosz Jagiełło.

Opiekunami zespołów byli - Marta Jeż, Artur Lipiński i Mariusz Próba.

W dniu 09.05.2019r. W Sulejowie odbył się Finał Powiatowy w Piłkę Nożną. Mecze rozgrywane były na boiskach typu ,,Orlik”, wystartowało osiem drużyn. Świetnie spisała się w tych zawodach drużyna z Gimnazjum w Rozprzy.       W meczach grupowych zwycięstwa 4:1 z Dąbrową nad Czarną, 3:2 z Grabicą i 7:1 z Moszczenicą. W finale po fantastycznym, bardzo emocjonującym meczu, zwycięstwo 2:0 z gospodarzami, drużyną z Sulejowa i pierwsze miejsce w zawodach. Drużynę reprezentowali : Antoni Kąkol, Mikołaj Kielanowski, Daniel Kłys, Filip Konopka, Krzysztof Kopa, Jarosław Kowalczyk, Norbert Kowalski. Wiktor Paras. Dominik Radziszewski, Michał Urbaniak.

Opiekunem zespołu był Mariusz Próba