Tłumacz Migam

Świętuj Dzień Dziecka w Gminie Rozprza

Przełom maja i czerwca to czas świąt rodzinnych. Rozpoczyna się on 15 maja, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Również w maju, dokładnie 26 , swoje święto obchodzą wszystkie mamy. 1 czerwca to Światowy Dzień Dziecka, natomiast 23 czerwca składamy życzenia ojcom.

Z tej okazji w Gminie Rozprza, jak co roku  organizowane są liczne festyny. Przygotowują je szkoły, koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie, a także strażacy z lokalnych OSP. W ich organizację włączają się również radni gminy Rozprza. W tym roku powodów do radości będzie naprawdę wiele. Już w piątek, 31 maja od godziny 9:15 w Straszowie rozpocznie się Piknik Rodzinny „Dzieci Rodzicom – Rodzice Dzieciom” oraz podsumowanie projektu „Zdrowo, Sportowo i Bez Nałogów – Szkolny Turniej Promujący Zdrowie”  którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa.  Szkoła w Milejowie przygotowała swój festyn z okazji Dnia Rodziny od godziny 14, natomiast w Nowej Wsi zabawa rozpocznie się o godzinie 15. W sobotę, 1 czerwca, w Światowym Dniu Dziecka serdecznie zapraszają Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckie oraz Strażacy. Początek „Bajecznego Dnia Dziecka na powietrzu” organizowanego przez sołectwo i gospodynie Romanówki i Stefanówki zaplanowany jest na godzinę 15. Również o godzinie 15 rozpocznie się piknik, którego organizatorami są strażacy i gospodynie ze Straszowa. O tej samej porze przewidziany jest również start imprezy w Niechcicach. Dzień dziecka w tej miejscowości zorganizowały wspólnie 4 sołectwa, radni gminy, druhowie ochotnicy, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Niechcic, a także  klub sportowy LKS Start Niechcice.

Programy każdego  z wymienionych wydarzeń obfitują w liczne atrakcje dla całych rodzin: dmuchańce, zabawy w pianie, malowanie twarzy, liczne konkursy i zawody, a także zabawy przy muzyce. Podobny program zapowiadają organizatorzy niedzielnych wydarzeń: Dnia Dziecka we Wronikowie oraz Rozprzy. Tak jak w sobotę oba wydarzenia rozpoczną się o godzinie 15. Do Wronikowa zaprasza sołtys Wronikowa wraz z radą sołecką, natomiast w Rozprzy wydarzenie organizowane jest przez wójta gminy Rozprza – Janusza Jędrzejczyka, a także Ochotniczą Straż Pożarną z Rozprzy oraz portal Rozprza.info.

Serdecznie zapraszamy na każde z tych wydarzeń!

Świetuj Dzień Dziecka w Gminie Rozprza.jpeg