Tłumacz Migam

Kolejna rekordowa frekwencja w czasie Odjazdowego Bibliotekarza

Ponad 350 osób wzięło udział w sobotnim rajdzie rowerowym „Odjazdowy Bibliotekarz” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy. Podobnie jak w ubiegłych latach, honorowy patronat nad wydarzeniem objął Janusz Jędrzejczyk, wójt Gminy Rozprza. W tym roku uczestnicy udali się do Lubienia pokonując łącznie ponad 20 km.

Peleton wyruszył popołudniem spod Urzędu Gminy. Trasa rajdu przebiegała przez miejscowości Łochyńsko, Straszów, Lubień. W tej ostatniej zaplanowany był odpoczynek. Dzięki gościnności ks. Grzegorza Paszki, proboszcza parafii w Lubieniu, rowerzyści zatrzymali się na placu przy plebanii. Tam uczestnicy mogli zregenerować siły, upiec kiełbaski na ognisku oraz wziąć udział w losowaniu nagród. Zgodnie z siedmioletnią tradycją rajdu, wręczono statuetki dla najmłodszego i najstarszego uczestnika. Pierwsza trafiła do rąk Filipa Jarosza, drugą odebrała pani Zofia Wojnicka. Nagrody ufundowali organizatorzy rajdu: Wójt gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk oraz  Gminna Biblioteka publiczna w Rozprzy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, bibliotekarze przygotowali loterię z nagrodami. Do zdobycia był m.in. rower miejski ufundowany przez Państwa Annę i Artura Kurowskich, właścicieli sklepu ARDOM z Rozprzy, zestawy akcesoriów rowerowych - nagrody podarowane przez wójta, bilety od kina Helios, podkaszarka oraz akcesoria ogrodowe- prezent od pani Żanety Krawczyk z F.H.U. Krawczyk. Wśród nagród znalazły się także zestawy herbat od firmy Elanda Pharma, piłka - upominek od UKS Gmina Rozprza oraz prezent-niespodzianka od Zespołu Dobry Klimat Music Band. Organizatorzy przygotowali także pamiątkowe upominki dla wszystkich uczestników imprezy.

- Cieszę się, że liczba uczestników naszego rajdu powiększa się z roku na rok. Dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które od lat wspierają to wydarzenie- mówi Izabela Kwaśniak, dyrektor biblioteki.  

Biblioteka w Rozprzy dziękuje:

- ks. Grzegorzowi Paszce za gościnność i miłe przyjęcie uczestników rajdu,

- Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych w Niechcicach, Białocinie, Lubieniu i Łazach Dużych oraz Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim za zagwarantowanie bezpieczeństwa na drodze,

- Pani Annie Wiktor z Niechcic,

- Delikatesom Centrum w Rozprzy