Tłumacz Migam

E-MOCNA GMINA ROZPRZA

Trwają bezpłatne szkolenia komputerowe dla osób pełnoletnich, które chcą zwiększyć swoje umiejętności w zakresie podstaw obsługi komputera i internetu. Gmina Rozprza jest jedną ze 100 gmin, w której realizowany jest projekt "e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści". Zajęcia stacjonarne z lokalnymi trenerami odbywają się w Gminnej Bibliotece Publiczne w Rozprzy oraz 4 filiach bibliotecznych: Milejowie, Mierzynie, Lubieniu i Niechcicach.

Projekt adresowany jest do osób powyżej 18. roku życia, które nie korzystały dotychczas w pełni z możliwości jakie daje internet (bankowość elektroniczna, portale społecznościowe, zapisy do lekarzy, zakupy online, załatwianie spraw urzędowych itp.). W szkoleniach biorą także udział osoby, które nie korzystały do tej pory z komputera, w tym osoby z różnymi niepełnosprawnościami. 

- Tylko w marcu w naszej gminie w szkoleniach stacjonarnych wzięły udział 44 osoby, w tym kilkoro mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku- mówi Izabela Kwaśniak dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy. Warto zaznaczyć, że szkolenia mogą być realizowane także online. Jest to dobra alternatywa dla tych, którzy chcą zdobywać nowe umiejętności bez wychodzenia z domu- dodaje dyrektor.

Projekt "e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Partnerzy projektu: Fundacja Aktywizacja (partner wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Odział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. 

E-MOCNA GMINA ROZPRZA.jpeg