Tłumacz Migam

Zwycięski weekend Kasztelana Rozprza!

W ostatni weekend siatkarze Kasztelana Rozprza rozpoczęli walkę w fazie play-out. Przeciwnikiem naszych zawodników był zespół PGE Skra II Bełchatów. Stawką walki jest utrzymanie się w rozgrywkach II ligi PZPS.

Fazę play-out Kasztelan rozpoczął na hali w Rozprzy. W sobotę i niedzielę rozegrane zostały dwa pierwsze spotkania rundy, która ma zadecydować o tym kto zostanie, a kto pożegna się rozgrywkami II ligi. W obydwu spotkaniach lepsza okazała się drużyna Kasztelana, jednak żadne z tych zwycięstw nie przyszło łatwo.

W pierwszym, sobotnim spotkaniu Kasztelan przegrywał już 2:0 w setach, jednak ogromna determinacja naszych siatkarzy pozwoliła odwrócić losy spotkania. Mecz zakończył się po bardzo widowiskowym tie-breaku, który nasi zawodnicy zwyciężyli 18:16. Drugie, równie wyrównane spotkanie zostało rozegrane w niedzielę. Tym razem Kasztelan zwyciężył 3:1. Warto jednak wspomnieć, że w czwartej partii nasi siatkarze wybronili 5 piłek setowych i ostatecznie odwrócili losy partii zwyciężając ją 31:29. W rozgrywkach fazy play-out Kasztelan prowadzi 2:0 i brakuje mu tylko jednego zwycięstwa, aby zapewnić sobie prawo do gry w II lidze w przyszłym sezonie. Teraz rywalizacja przenosi się do Bełchatowa, gdzie 23 marca zostanie rozegrane trzecie spotkanie.

Na pochwałę zasługuje postawa naszych kibiców. Sympatycy Kasztelana niezwykle licznie pojawili się na hali w Rozprzy by wspierać naszych siatkarzy w najważniejszych spotkaniach. Głośny doping napędzał naszych zawodników w walce z wymagającym przeciwnikiem i niewątpliwie mocno przyczynił się do zwycięstwa Kasztelana. Dziękujemy!

 

Mecz nr 1: Kasztelan Rozprza 3:2 PGE Skra II Bełchatów (19:25, 22:25, 25:21, 25:21, 18:16)

Mecz nr 2: Kasztelan Rozprza 3:1 PGE Skra II Bełchatów (27:25, 23:25, 25:17, 31:29)