Tłumacz Migam

Nowe trasy i więcej połączeń – od 10 marca nowy rozkład ŁKA

ŁKA na nowych trasach

Wraz z marcową korektą rozkładu jazdy ŁKA uruchomi pierwsze połączenia na nowych trasach: Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki oraz Łódź Fabryczna – Piotrków Trybunalski – Radomsko. Przewozy realizowane będą nowymi pociągami Impuls2, wyposażonymi w wiele udogodnień dla pasażerów, takich jak biletomaty, bezpłatne wifi, klimatyzacja, strefa dla rodzin z dziećmi czy miejsca dla rowerów. W początkowym etapie ŁKA uruchomi po jednej parze pociągów do Tomaszowa Maz. I Radomska
w dni robocze. W pierwszym rejsowym przejeździe pociągu z Łodzi Fabrycznej do Tomaszowa Mazowieckiego weźmie udział marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber:

Zapewnienie sprawnego transportu dla mieszkańców jest jednym z naszych priorytetów. Widzimy,
iż mieszkańcy coraz chętniej wybierają kolej, która staje się coraz bardziej komfortowa, punktualna
i ekologiczna. Dlatego też planujemy dalszy rozwój połączeń kolejowych na terenie województwa
powiedział marszałek Grzegorz Schreiber.

Częściej po województwie i do Warszawy

Skorygowany został rozkład jazdy kilkunastu pociągów, co usprawni codzienną podroż do pracy, szkoły czy przesiadanie się na pociągi dalekobieżne. To między innymi kurs ze Zgierza do stacji Łódź Widzew na poranny pociąg „Łodzianin” do Warszawy, wydłużenie wybranych pociągów ze Zgierza o odcinek Łódź Kaliska – Łódź Widzew i poprawa skomunikowań pociągów na weekendowe połączenia ŁKA Sprinter. Zmiany dotyczą także trasy Łódź Widzew – Kutno, dzięki czemu pasażerom wygodniej będzie przesiadać się na pociągi do Torunia, Poznania, Włocławka, Warszawy i Berlina. Od 1 maja uruchomiona zostanie dodatkowa 9 para połączeń na trasie Łódź – Warszawa odjazd z Łodzi Fabrycznej po godzinie 10:00 i z Warszawy po godzinie 14:00. Natomiast już od 10 marca wprowadzona zostanie także oferta biletu Tam i Powrót w promocyjnej cenie 45 złotych.

ŁKA w Bilkomie

Jeszcze przed marcową korektą, od 1 marca bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę na pociągi ŁKA są dostępne w aplikacji Bilkom.pl To kolejny krok w ramach wdrażania projektu Wspólny Bilet, który realizuje Ministerstwo Infrastruktury wraz z Grupą PKP. Prowadzona przez PKP Informatyka platforma Bilkom.pl umożliwia zakup jednego biletu w najtańszej cenie na przejazd pociągami kilku przewoźników w ramach Wspólnego Biletu i Pakietu Podróżnika. Bilety ŁKA, jako pierwszej ze spółek przewoźników samorządowych będą dostępne w Bilkom.

Remonty na wszystkich liniach

Od marcowej korekty zarządca infrastruktury PKP PLK rozpoczyna intensywne prace modernizacyjne, które obejmą wszystkie linie obsługiwane przez ŁKA. Na trasie do Warszawy prowadzona będzie dalsza budowa system sterowania ruchem. Prace prowadzone będą także na linii do Kutna, Łowicza, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego. Kontynuowana będzie modernizacja linii
nr 14 do Sieradza. Inwestycje te wpłyną na kursowanie pociągów ŁKA. Ich efektem będzie zwiększenie bezpieczeństwa, skrócenie czasu podróży, budowa nowych i przebudowa istniejących przystanków kolejowych.

A3 - wzor 1a - 30 szt - trasa piotrkow.jpeg